Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegység halkan sípol! Ez...

A tápegység halkan sípol! Ez normális?

Figyelt kérdés

Ismét kérdést rakok ki, lassan szégyenlem magam emiatt.

FSP Hyper 500-as tápegységem van, I3 4160-as CPU-val, GTX 750 Ti Black Editionnal, 8 GB Ram, Asrock B85M Pro 4 alaplap, 1 gépházhűtő, 1 dvd olvasó, egy sima 500 GB-s HDD.

Arról tettem ki kérdést legutóbb, hogy normális e, hogy terhelés alatt kifejezetten meleg (de nem forró).


Most egy kisebb gépházellenőrzés során vettem észre, hogy kikapcsolt állapotban (tehát a ventillátor nem forog), a tápegység felől, nagyon halk sípolás hallatszódik. Folyamatos, ám rendszere nincs, hol élesebb, hol mélyebb. Annyira halk, hogy fél méterről már nem is hallani. Áramtalanítás után még kb. fél percig hallható, majd lehalkul. Visszakapcsolás után ismét sípol..


Ez minek a jele?


Köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 7. 13:53
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy srác ezt írta Tomshardware-n (nem én tettem ki ott kérdést)

The whistling noise is coming from the 5V standby power supply transformer, because of lose lamination's. It is nothing to worry about Switch mode power supplies can be noisy but if the noise is annoyingly loud the only cure would be to replace the power supply.

2015. ápr. 7. 14:05
 2/7 anonim ***** válasza:
én simán visszaküldeném a boltba(ha van rajta garancia).. ez szerintem semmiképp sem egészséges még ha bajt nem is csinál ha már most problémák vannak vele akkor később mi lesz.. egyébként én még csak 1x találkoztam sípoló tápegységgel amikor utána néztem úgy emlékszem a kiszáradt kondenzátort írták mindenhol de ez egy újabb táp-nál valószínűtlen főleg hogy kikapcsolt állapotban is csinálja..
2015. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

3 hónapja vettem.

Nagyon félek hogy mi lehet ez.. nem kéne hogy az egész rendszert elvigye magával..

2015. ápr. 7. 14:21
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Többször itt is kérdezték.

Pl. itt a #7-es válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2..

Hasonló konklúzió:

[link]

2015. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a helyet ahol vettem, és egy másik ismerősömet is aki ért hozzá:

Szerintük ez csak egy angol kifejezésben "coil whine"-nak nevezett jelenség, ami bármelyik tápegységgel előfordulhat, még a legdrágábbal is. Elvileg nem okoz problémát, csak idegesítő a sípolás.

2015. ápr. 7. 15:46
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Persze a trafó is lehet a zaj forrása:

"A lemezelt vasmagú transzformátoroknál a vasmag a betáplált feszültség frekvenciáján rezeg. A zaj csökkentésére szokásos a lemezek összeforrasztása, ragasztása, illetve kiöntése."

[link]

2015. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem nem lesz baj, a zaj egyáltalán nem vészes (nem is hallom alapból)

2015. ápr. 7. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!