Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 16:9, vagy 16:10 és miért?

16:9, vagy 16:10 és miért?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy monitort, csak hát nem tudom melyik a jobb. :D

2015. ápr. 7. 14:04
 1/8 Tengor ***** válasza:
Mire kell? Mire használod leginkább a gépet v. mi a legfőbb ok, ami miatt új monitort vennél?
2015. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez így elég hülye kérdés, hogy most melyik a jobb. Bármelyik monitor lehet jó a képaránytól függetlenül.

Annyi hátrányod lenne 16:10-es monitor esetén, hogy ha például nézel egy filmet, vagy sorozatot ( amik ugye általában 16:9-esek ) akkor alul felül lesz egy fél-egy centis fekete csík.

2015. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A mostani gépem, és vele a mostani monitorom is eléggé régi, elavult. (Még az a fajta van, ami nem lapos, katódsugaras, vagy milyen) Új gépet fogok venni barátomtól, és ahoz szeretnék eg új monitort is. Játékra szoktam használni a gépet. Filmet nagyon ritkán nézek.
2015. ápr. 7. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

én szeretem a 16:10-et viszont vannak hátrányok.. pl youtubera felrakni elég nehéz cuccokat és nem lesz kiváló minőségű és néhány játék nem kezeli jól a 16:10-et (ini fájlokban át lehet állítani a felbontást utána már nincs gond)


ha van rá pénzed rá én 21:9-et választanék(néha itt is kellhet játszani az ini fájlokkal de főleg csak régebbi játékokkal),ha nincs akkor fullhd..


[link]

2015. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A játékok általában támogatják a 16:10-es képarányt is, de szerintem vegyél 16:9-est. Ha esetleg nézel filmet, akkor jobb lesz azon.
2015. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor 16:9. Tudtok linkelni oldalakat ahonnan megvehetek egyet? :)
2015. ápr. 7. 14:20
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

vagy

[link]

2015. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

igen általában viszont van mikor torzul a kép vagy rossz konzolport a játék,esetleg 16:10-et 140mhz-s képfrissítéssel akarja indítani (amd vga-val szerencsére ezt lehet korlátozni nvidiaval nem :\ )


egyébként kérdező ha van rá keret akkor ips panelest vegyél azokat dícsérik

2015. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!