Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lenne a legolcsóbb...

Melyik lenne a legolcsóbb laptop erre a célra?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szoktam 3D-ben modellezni (blender) és erre szeretnék egy alkalmas laptopot. Mostanin is csináltam, de már érzem néha, hogy kevés és hogy 5 éves hardver annyira nem bírja már.

NEM OLCSÓ LAPTOPOT KERESEK!!!!

Koleszos vagyok szóval asztali gépet ezért is nem szeretnék venni. A blender a legerőforrás-igényesebb program amit használni szoktam tehát ahhoz kéne. Szeretnék minél jobban kijönni a vásárlásból. Ha egy 20 perces kis animációs filmet össze tudnék rajta hozni (több kis videó összevágva) akkor az már tökéletes lenne.


Szerintem SSD nem annyira fontos bele max egy kis SSD + egy nagyobb HDD lenne benne. Az SSD-n az OS a HDD-n pedig a többi. HDD-ből pedig nem hiszem, hogy kéne 1 TB (van egy 500 GB-s laptop winyóm + ugyanekkora külső)

Windows 7-8 nem kell rá, elvileg a 10 ingyenes lesz, szóval ha kell Windows, akkor majd azt használom és legtöbbször úgyis Linuxot használok szóval az is csak az árat növelné (bár a legtöbb laptopon ahogy néztem valamelyik fel van rakva)

Videó kártya gondolom dedikált kéne, hogy legyen mert az mégiscsak kell a renderhez.

Az akkumulátor pedig azért egy másfél órát jó lenne ha bírna (cserélhető/kivehető pedig még jobb lenne mert úgyis sokszor hálózatról megy)

Optikai meghajtót se hiszem, hogy szükséges lenne. Ha kell valami szintén ott a mostani laptop, de évek óta nem használtam CD-t meg DVD-t.

Ennyi lenne azt hiszem. Sajnálom, hogy hosszú lett, de remélem tudtok segíteni ha elolvastátok.


Előre is köszönöm!



2015. ápr. 7. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Itt egy jó: [link]
2015. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
mindegy az csak legyen minimum gtx850-es videó kari benne i5-el olyan 260ezer Ft
2015. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

y510p - van nekem, meg vagyok vele elégedve, modellezésre, játékra, bármilyen munkára (office, programozás) tökéletes


y50 - haveromnak, ő is meg van vele elégedve, játékra, fejlesztésre tökéletes


Üdv.: egy koleszos

2015. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!