Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kell figyelembe venni...

Mit kell figyelembe venni alkatrész rendelésnél számítógép összerakáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Elhatároztam, hogy inkább egyesével megveszem az alkatrészeket a jövőbeli számítógépembe. A kérdésem:


Honnan tudom, hogy pl az adott alaplapba bele illik az általam választott Intel processzor? Szóval honnan tudom, hogy melyik alkatrész mivel kompatibilis? Nem akarók úgy járni, hogy veszek egy jó alaplapot, de nem megy bele a procim, ugyan így a többi alkatrész. Bocsi, csak biztosra akarok menni !


Válaszaitokat előre is köszönöm !



2015. ápr. 9. 15:30
 1/9 anonim válasza:
Hol akarod megvenni az alkatrészeket?
2015. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Egyszerű. Figyelsz a foglalatokra. Ha LGA1150 -es nézel ki ahhoz nem veszel LGA1155 -ö procit, meg ilyenek.

Vagy pl. egy GTX 970 -es VGA -hoz se veszel gagyi Codegen tápot.

2015. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha az i3 ba alapból van integrált videó kártya attól én még bele tudok rakni a procimba más videó kártyát?
2015. ápr. 9. 15:47
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 *Alaplapomba
2015. ápr. 9. 15:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze!
2015. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De a videókártyáknak nincs foglalat típusa? Mint pl az alaplap Socket 1150 foglalatú, akkor ebbe fix bele megy az összes kártya? Mivel a kártyáknál nem láttam foglalat típust a leírásnál.
2015. ápr. 9. 15:58
 7/9 anonim ***** válasza:

PCI-E vagy PCI-Express. Ugyanaz a kettő, ki, hogy írja.


Ez a videokártya foglalata.

2015. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogy a procit támogatja e az alaplap az egyszerű beírod google-be hogy "alaplap neve" cpu support list és ott meg tudod nézni. ugyanez a memóriánál csak cpu helyett memory-t írsz. Tápegységet meg majd ha már megvan minden a tápegységet kivéve kiírsz egy kérdést, hogy mekkora tápegységet vegyél és leírod mid van. És ajánlani fognak hozzá valót.
2015. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Pl felmesz a bluechip.hu-ra es osszeraksz ott magdnak egy gepet, ha kiválasztottad a cput automatikusan a kompatibilis alkatrészeket fogja kidobni lehetőségként.

Nezd meg az oldalt es sok sikert az osszerakashoz.

2015. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!