Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért esik le az fps-m a...

Penguinone kérdése:

Miért esik le az fps-m a játékokban, ha a számítógépem minden kiszabott gépigénynek megfelel?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve vettem egy asztali számítógépet. Modern, játékokra szánt példányban gondolkodtam. Kérdésem arról szólna, hogy a gépem gépigénye megfelel a játékok kiszabott gépigényének és mégis időnként hirtelen leesik a fps pár másodpercre pl. 35fps-ről 16fps-re, majd pár másodperc után ujra visszaáll a 35fps-re, szerintetek milyen okozója lehet?

Processzor nincs megterhelés alatt, nincs túlmelegedésen sem.

A grafikus maximum 75 celsius fokon működik, automata ventilátor sebesség fokozóval.A grafikus kártya nem működik 100%-on.

Legujjabb, frissített driver van rá feltelepítve.

Még egy fontos tényező: az fps ultra beállításon ugyan úgy leesik pár másodpercre, mint low beállításon,illetve ha a játékban egy helyben maradok akkor is leesik az fps, de ez utóbbi egy játékban tapasztalható. (Assassins creed Unity)


processzor: amd fx 8320-nincs overclokkolva

grafikus kártya: sapphire radeon r9 270x 4gb dual-x oc-boot

ram: kingston hyper-x fury 8gb 1866mhz

alaplap: msi 970a-g43

tápegység: 80plusz 500W



#videokártya #AMD #fps #msi #grafikus kártya #Assassin’s Creed #Sapphire Radeon r9 270x Dual-X OC-boot
2015. ápr. 9. 22:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Tengor én nem tapasztaltam ilyen problémát, mert a HDD-m a kellő sebességgel tette a dolgát mindég, játék közben olyan 20%-ban van használatban.
2015. ápr. 10. 12:46
 12/18 A kérdező kommentje:

HUN-sector pontosan, hogy érted azt,h az AMD-re jellemző a nagy fps drop?

Mert ultrán megérteném ha hirtelen leesne az fps, de nekem low-on is leesik az fps nem csak ultrán.


Mire gondolsz pontosan, mit kellene állítani a BIOS-ban a processzoron?

Illetve az alaplap hőmérsékletét egy CPUID HWMonitor programmal megnéztem és az adatok: TMPIN0 átlagosan 55-65Celsius, TMPIN1 70-75Celsius, TMPIN2 38Celsius alap járaton, sajnos a TMPIN rövidítéseket nem sikerült megfejteni.

MEgterhelés alatt a hőmérséklet: TMPIN0 75Celsius, TMPIN1 90-101Celsius, TMPIN2 41Celsius.

A gépházam egy Zalman Z1, két aktív ventilátorral, egy elől egy hátul.

A tápegységem egy Forton FSP500 85+ Bronze 500W

A processzoromon egy Cooler Master Blizzard T2 dolgozik 2400RPM sebességgel.

Illetve a prosesszorom játék közben 48%-ban van használatban, de néha fölugrik 76%-ra és 96%-ra mert pár másodpercre egy winnet32b.exe 20%-ot használ el nekem a proci teljesítményéből.

2015. ápr. 10. 13:06
 13/18 HUN_Sector ***** válasza:
A neten azt írják, hogy kapcsold ki a PhysX-et, az is okozhatja.
2015. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
hol találom meg pontosan?
2015. ápr. 10. 14:51
 15/18 HUN_Sector ***** válasza:

Van bármilyen kísérő szoftvered a vga mellé?


Catalyston belül is nézelődj. (A PhysX eredetileg nvidia-s cucc volt, de aztán le lehetett tölteni a vörösök kártyáihoz is.)

Catalyst-on belül nézd meg azt is, hogy ha vannak opciók, milyen módba van téve a kártyád, silent, casual, gaming... stb.

2015. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ezeket a beállításokat az AMD catalyst 3D alkalmazás beállításokba keressem?
2015. ápr. 10. 15:18
 17/18 HUN_Sector ***** válasza:
amd catalyst center a neve asszem a kezelőprogramnak (ha felraktad)
2015. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Feltelepítettem a programot mindjárt első nap, de azon belül hol találom meg ezt a beállítást?
2015. ápr. 10. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!