Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » S Az a gondom hogy most...

Nagy Melinda125 kérdése:

S Az a gondom hogy most vettünk egy számítógépet és Sata-s alaplapja van. Van benne egy winchester . Szeretném a régi gépemből kiszerelni az Ide-s winchesterem és berakni 2. nak . Hogy tudom beszerelni az Ide-s winchesterem egy sata-s alaplapra?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 19:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ami most benn van azon van az op rendszer .A régi gépemben lévő lemezt csak tárolásra szeretném használni .De olyan probléma van azon van 100 gb adatom ami nekem nagyon kéne a másik partíción pedig win xp .azt hogy tudom letörölni hogy a d partíción megmaradjon a 100 gb adatom ?
2015. ápr. 10. 19:56
 12/18 anonim ***** válasza:
Azt a rendszer alól a lemezkezelőben lehet. Törölni kell az elsődleges partíciót amin van az XP. és a "D:" partíciót ki kell terjeszteni a teljes lemezre.
2015. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ha rádugom a 2. merevlemezt azt a rendszer automatikusan látni fogja ?Úgy értem hogy a 2.lemezt látni fogom arról amin van az operációs rendszer ?
2015. ápr. 10. 20:04
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akad össze akkor igen. Elvileg Quick Boot-os már az alaplap úgyhogy nemhinném hogy bármi baj lenne. ha igen az IDE HDD hátuljából húzd ki a Jumper-t


A gép látni fogja.

a betűjel meg fog változni mert mindíg a rendszerpartíció a C: Tehát valószínűleg D vagy E lesz majd ezt a lemezkezelőben meg fogod találni. és lkátod majd 2 partíciót amin van a régi XP meg a 100GB adatod. ebből törlöd az XP-s partíciót majd a mellette lévőre jobb klikkel kiterjesztés.

2015. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. ápr. 10. 20:12
 16/18 A kérdező kommentje:
Most néztem meg és van tényleg ide csatlakozó az alaplapon de a kábel sehol nincs .
2015. ápr. 10. 20:49
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor a régi gépedből szedd ki a kábelt és használd azt.
2015. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 donfetibo ***** válasza:

Ilyen kábelt keress:

[link]

ha ez meg van akkor így csatlakoztasd:

[link]

és a hdd-én a jumpert tedd a single drive vagy master driverra!!!

A biosban állítsd be a hdd-t azt a bootolásnál tedd a Satást elsőnek így rendesen be bootol a satásról és az lesz a c a többi meg a régi hdd, és ott windowsból formázhatod azt a perticiót amin a régi xp van!!!☺☻

2015. ápr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!