Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes 4K-ra váltani?

Érdemes 4K-ra váltani?

Figyelt kérdés

Új PC vásárlása előtt állok. Jelenleg egy LG 27 colos 1080p-s IPS monitorom van, nem olyan régi, másfél éves talán. Viszont már elérhető áron vannak a 4K-s monitorok, ezért is gondolkodom rajta.

A gépre maximum 500 ezer Ft-ot költenék.

Megéri szerintetek 4K-ra váltani, vagy maradjak az 1080p-nél? Esetleg 1440p? Mi a véleményetek?



2015. ápr. 10. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A 4K ott hal meg hogy még egy normális HD felbontású adást sem képesek sugározni, ezért egyelőre haldoklik a piac és ez a PC terén sem változik ugyanis a játékfejlesztők és kiadók sem törik magukat halálra, hogy támogassák az ultramagas felbontást.Talán majd a DX12 meghozza a változást de ez a jövő zenéje.Egyelőre a monitorod még jó nem elavult és a gépfejlesztést majd ez szerint tedd, hadd kamatozzon addig a pénzed mert lehet hogy szükség lesz rá.Lehet hogy neked elérhető áron vannak de a többség még az 1080p-s IPS monitorért küzd.Amig ez így van addig nem lesz fejlesztés az UHD-ra és addig nem érdemes beruházni rájuk.
2015. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia szerintem sem érdemes! A 27-es monitor 1080P -ben is szép képet ad! Nekem az 1080p-s tv-m ami 120 centi még az is gyönyörű! Filmek terén sincs értelme,mert nincs! Nem is lesz egy ideig! Örül az ember ha talál egy tényleg full hd filmet nem még 4k-sat. Szerintem nincs még itt az ideje,kell még jó pár év mire megéri foglalkozni vele! 3-4 száz-ból tökéletes gamer gépet lehet összerakni,ami jópár évig elég lesz! A monitorod meg tökéletes kár lenne lecserélni.
2015. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, valóban szép képet ad, nagyon szeretem :) akkor szerintem marad a monitor, és összerakok egy olcsóbb gépet.
2015. ápr. 10. 22:06
 4/8 Toga Aty ***** válasza:
Ez nagyon nehéz kérdés,ha teheted vegyél 4K-s monitort,de ne kis monitort hanem egy 55"tv-t és azon használd a számítógéped,a monitorok piszok kicsik,ha meg egy 27-28" veszel azon meg csúnya az 1080 HD mert közel ülsz hozzá,én pl a saját moncsimon ha 4K-s film után átváltok HD-re egy mosott életlen képet látok.A youtubon vannak 4k-s filmek azért érdemes megnézni :) pl: https://www.youtube.com/watch?v=iNJdPyoqt8U elég csak itt játszani a felbontással .
2015. ápr. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Toga Aty ***** válasza:
Az marad ki hogy gépeket cserélgetjük de a monitorát mindenki addig használja amíg tönkre nem megy,ami 7-8-10 év legalább :) Addig meg a 4K minden napos lesz.(reméljük)
2015. ápr. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha Windows-t használsz, akkor egyelőre ne válts 4k-s monitorra, rettenetesen rossz a scaling, 1080p a max, amit normálisan kezel.
2015. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosítanék: 1440p mellett még lehet, hogy nem esik szét a UI, a 4k viszont más kategória. Itt egy rövid cikk is a témában.: [link]
2015. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Toga Aty ***** válasza:
Nyakunkon a win10 azért azt már 4k monitorra is optimalizálják.
2015. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!