Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen egeret + billentyűzetet...

Milyen egeret + billentyűzetet vegyek 80-ból?

Figyelt kérdés
Egyetlen kikötésem, hogy az egér ne Razer legyen, mert kuka az összes sztem.

2015. ápr. 11. 16:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi, hogy nem kell, hogy a bill tele legyen makró gombokkal. És mechanikus legyen, barna vagy piros switches.
2015. ápr. 11. 16:28
 2/9 |Orfeusz| ***** válasza:
90%

Légyszíves mondd már el mi a francér kell neked mechanikus billentyűzet? Gépíró vagy, vagy mi? Komolyan, én sajnálom azt a pénzt amit erre kidobnál.

Egérből a Logitech a jó szerintem, az pontos, kényelmes meg tartós. Ha lenne rá keretem olyat vennék. G500 vagy G700.

2015. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

2. Miért-miért?


Hogy sokáig kitartson. Zavar, vagy micsoda?

2015. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 |Orfeusz| ***** válasza:

Csak egyszerűen nem értem mi ez a mechanikus billentyűzet trend. Ha napi 8 órát játszol akkor elhiszem, hogy elkophat, de azt azért nem, hogy átlag játékos felhasználás mellett egy mechanikus billentyűzet élettartama alatt 3x kell kicserélni egy hagyományos membrános billentyűzetet. Mert bizony annyiszor többe kerül. És ezt nem csak én gondolom így, prohardveren például ezért nem szokták ajánlgatni játékra őket.

De ha nagyon kell, és a gépre már egyszerűen nem tudsz többet költeni, akkor vegyél mechanikust - de szerintem plusz RAM, SSD, esetleg tárhely vásárlása jobb befektetés.

2015. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mechanikus bill:

Tesoro G1NL Ultimate (világít,magyar,műanyag de minőségi és strapa) 30ezer ft

vagy

Tesoro Colada (csak akkor ha nagyon számít az anyaga fém+alumínium burkolatú) 54ezer ft

Egér:

Logitech G502 24ezer ft


Amúgy nekem Tesoro G1NL brown van, és megvagyok vele elégedve, elég jó érzés gépelni rajta, igaz én is csak játékra használom de megérte nekem.

2015. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Panda Péter ***** válasza:
érdekes nekem a majd tízéves diamondback-em nagyon frankón bírja a strapát és 5k volt használtan. dzsízöz fáking krájszt 80k... annyiből egy fél konfigot meg tudsz venni vagy egy felsőkat vga-t... tán profi játékos vagy hogy ilyen minőségű perifériák kellenek neked?
2015. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sokat játszom, de profinak nem mondanám magam. Szeretem a minőséget. :) Igen, tudom, hogy ennyiből kijön egy fél konfig, de nemrég vettem új gépet, most csak egérre meg billre van szükségem. A Razer naga epic egerem tegnap ment tönkre, a mostani billentyűzetemet (Thermaltake challanger ultimate) meg meguntam xd
2015. ápr. 11. 18:26
 8/9 Panda Péter ***** válasza:
félre ne érts, a te pénzed, ha úgy látod jónak akár az ablakon is kiszórhatod, de azért nem árt egy pillanatra megállni és elgondolkozni azon hogy mire is van szükséged és aszerint költekezni. állítom fele annyiból kifutja neked egy profi bill+egér kombó max nem lesz mindkettő a legújabb modell meg nem a leghypeoltabb márkás darab lesz de cserébe ugyanolyan jól teljesít majd és megspórolsz egy csomó pénzt amit aztán jól elihatsz xD
2015. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen mechanikust ajánlok, már hét éve ilyet használok, semmi pénzért nem váltanék vissza membránosra. Ha nagy ritkán membránost használok, meg tudnék őrülni attól, ahogy ragadnak vagy fennakadnak a gombok. De egy tanácsom van azért: barna kapcsolósat nem ajánlok játékra. A sima mozgáshoz elég jó ugyan, de ha gyorsan kell nyomogatni a gombot (pl. verekedős játékok, QTE jelenetek), ott rosszabb hatásfokon működik, mivel a barna kapcsoló lefelé mozgásnál félúton "fennakad". De ha gyorsan és sokat gépelsz, akkor mégis a Brown a jó megoldás (sokáig én is azt használtam).

Sokat vacilláltam az új gamer billentyűzetemen, és végül két típusra szűkítettem a lehetséges jelöltek számát:

[link]

[link]

Miért pont erre a kettőre? Sok MMO-val, stratégiával játszom, és ezekben mindig rengeteg makrót szoktam előre programozni az extra gombokra. Bár az ASUS-on látszólag több gomb van, a Roccatnál ott az Easy Shift billentyű, amivel megduplázhatjuk a gombok számát, így valójában több, mint száz makrót tárolhatunk.

Az ASUS Red kapcsolós, a Roccat Black-es. Állítólag a piros való igazán játékra, mert könnyebben lenyomható, de én elég sokáig teszteltem, és pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Ezért hát a Ryos MK Glow modell mellett döntöttem, és nem bántam meg, fantasztikus darab.


A Razerben egyetértünk, utoljára két éve gyártottak minőségi egeret. Legutóbb egy Death Adder és egy Naga Hex járt nálam, az egérgörgő mindegyikben lötyögött, a ház pedig egy erősebb nyomásra nyikorogni, recsegni kezdett. Az optikájuk ugyan jó, de pl. a kapcsolók és a kábel évről évre rosszabb.


Egérben nagyon nehéz tanácsot adni. Mekkora kezed van? Milyen fogással használod? Milyen stílusú játékokkal játszol? Alapvetően azt gondolom, a legjobb egér az, amelyik kényelmes. Én pl. egy FUNC MS-3 R2-t használok, ami ugyan nem szerepel a legjobb gamer egerek listájában, de annyira kézre áll, hogy százszor hatékonyabban tudom használni, mint bármelyik csúcs optikai egeret.

Manapság a Steelseries, Zowie, Roccat gyártanak kiemelkedő egereket, ezekkel nem nagyon nyúlhatsz mellé. A tesztek szerint jelenleg a világegyetem legjobb egere a Logitech G502 Proteus Core, de mivel még nem próbáltam, ezt nem tudom megerősíteni.

2015. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!