Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan készíthetnék egy...

Hogyan készíthetnék egy egyszerű hangszórót házilag?

Figyelt kérdés
Csóri vagyok, és elromlott a hangszóróm. Mindenhogy próbáltam megjavítani, de a vége az lett hogy... nos semmi.

2015. ápr. 11. 19:50
1 2
 11/15 Toga Aty ***** válasza:

[link]


1200-ért már van 80 wattos 12,5cm-es azért az nem drága 1 doboz cigi ára !!.

2015. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

1. Nem dohányzom így nem is költök rá, ne vedd természetesnek hogy mindenki láncdohányos. Nálam a nincs pénz azt jelenti hogy jelenleg le vagyok égve, nem azt hogy jelenleg csak cigire lenne.

2. Fülest használok ami drágább, főleg ha még azt is akarod hogy ne valami magas hangú izé cincogjon a füledbe.

2015. ápr. 11. 23:48
 13/15 anonim ***** válasza:
:) Még szerencse, hogy kiderült, mibe kell! :D
2015. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Már láttam egy ismerőst javítás közben, képes megjavítani a legtöbb hangszórót, akár kis picuri hangszóró a fejhallgatóba, vagy akár a fülhallgatóba is.

Gyakran a huzal megszakad még a hangszórón kívül. Ekkor a kábelcsere is megoldás, tehát egy régi hasonló készűlék kábel átforrasztásával kész a megoldás. Van e ilyen javítgatásra megoldásod vagy ismerősöd? Ők segíthetnének.


Ha már elsőre nem sikerült (írod), még megpróbálhatnád jó ismerősnél, aki hitelbe megoldja. Majd meghálálod valahogy, ez mennyire megy nálatok? Rokonság, szervizes keresztapa stb. Nemcsak a pénz a korlát, hanem az emberi és rokoni kapcsolatok hiánya is. Ha az nincs, akkor nehéz lesz egyedül készíteni tekercset, forrasztani és membránt ragasztani... attól függ, hogy mennyi a tapasztalatod, mind1 végül is, mert legalább szólni fog.


Vigyázz ha nem jó az ohm-ja (ellenállás érték), akkor tönkreteheti az erősítőt, a hang kimenetelen megjelenő jel áramerőssége és feszültség értéke valós, tehát kiégetheti a végfokot, na az már drága lehet - sajnos nem ezres.


Remélem segíthettem és hasznosnak bizonyul a válaszom.

2015. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, hasznos lenne normál esetben, csak nem nagyon áll az ismeretségi körömben ilyen műszerész vagy hozzá értő ember. Falun élek ésatöbbi. Az előző hangszórónak látszólag semmi baja nem volt, minden stabil, de egyszer csak nem szólalt meg. Membrán oké, porvédő szintúgy, külsőleg nincs megszakadva sem semmi, rugózik is ha megnyomom tehát nem ragadhatott be. De innentől már megoldom valahogy, és köszönöm az értelmes válaszokat, már amelyik próbált az lenni. :D
2015. ápr. 13. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!