Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném kicsit fel turbózni...

Szeretném kicsit fel turbózni a gépemet tudnátok segíteni, hogy mit cseréljek ki és milyenre? Többi lent!

Figyelt kérdés

itt a gépem: ASUS AMD FM1 HD QUAD CORE GAMER X4 4X2600Mhz

X4 631 4MB cache socket FM1

64Bit Support X6-X8 CPU

8192MB DDR3 RAM

500GB SATA HDD

22X dual layer DVD író

RADEON HD7770 1024MB DDR5

8CH HD audió

10/100/1000 Lan,

6DB USB 2.0, 2db elõlapi USB + audio



video kártyára és processzora gondoltam első sorban de nem tudom mik kompatibilisek az alaplappal stb.

Azért van szükségem a cserére mert semmit nem visz el! SEMMIT hiába 1999 es pl 1 játék 10 perc után lefagy a monitor és csak hang van...Még újonnan mindent vitt fullon pl fél éve felraktam az f1 2014 et és vitte ultrán gond nélkül, ma felraktam és 5 perc után kifagy az egész. Ugyan így van a többi játékkal.Nincs túl melegedés stb.Tudnátok ajánlani videokártyát (2gb) és procit legalább(3,2ghz)? Köszönöm:)



2015. ápr. 12. 13:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra gondol, hogy X4-es processzort 2 éve vetted, és FM1-es socket lap meg processzor is. Elég nahy lehúzás volt a részükről. Már rég FM2 megy, ha APU-s vagy am3+ amd foglalat.

A másik meg hogy ez a hosszú név nem mást takar, mint az fx 4100 processzort, ami már 6 éve is réginek számított. Erőteljes átverés szag terjeng a levegőben.


A hiba sok mindenből eredhet, de a chieftec iArena (smart) széria pont vacak, chieftec ctg-t szoktam inkább ajánlani.


Emellett lehet memória, videokártya, de akár sérült alaplap hiba is.


Cserélni én alaplapot processzorral együtt tenném. Tápot le kell tesztelni, ennek a cseréje azért kérdéses, lehet a többivel van baja a gépnek. Nem tudom mennyit szánnál rá, mert ez egy nagyobb kiadás, hisz a mai követelményekhez (ha 2-3 évig időt állóbbat akarsz) nem ártana egy fx 8150, de inkább fx 8350, ez már 40-50k + az alaplap 15-20k, szóval nem olcsó.

2015. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Anno amikor megvettem semmit sem ertettem hozza.Szoval szerinted is a vga t meg a procit kell cserelni, tudnal ajanlani olyat ami jo es megeri?foleg jatekokhoz
2015. ápr. 12. 14:15
 13/15 A kérdező kommentje:
Milyen alaplappal?es proci? Amugy gondolom sejtitek, hogy a pcoutletnel vettem 2 es fel eve
2015. ápr. 12. 14:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Írd meg mennyit költenél rá, ebből lehet kiindulni. Mert ha viszonylag sok megtakarított pénzed van, akkor mehet egybe proci lap + vga, de ha kevesebb, jobban járnál egy alaplap + proci cserével és fél-1 éven belül meg további megtakarított pénzből mehetne új videokártya bele.


De ezt lehetőleg új kérdésként írd ki, akkor többen fognak válaszolni, írd le a mostani konfigot is, hogy ezt szeretnéd fejleszteni és X forintból.

2015. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
inkább az alaplap + proci a reálisabb. Árat pontosan nem tudok mondani de nem a legdrágább
2015. ápr. 12. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!