Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újra kell rakni a rendszert...

Újra kell rakni a rendszert egy processzor és videókártya csere után?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. De egy alaplapcsere után újra kell.
2015. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert a videókártya (Saphire HD 6770 1GB) valamiért nem működik pedig frissítettem és letöröltem a régi driver-ét.
2015. ápr. 13. 18:38
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Tévedés, a CPU cseréjénél KÖTELEZŐ újratelepíteni, mivel a proci nem Plug and Play (behelyezed és simán működik) eszköz!


RAM cserénél, HDD cserénél nem kötelező, de a VGA karinál már típusa válogatja. Ha külső vezérlőprogramos a kártya (a legtöbb kari ma már ilyen), akkor ajánlott, megelőzendő az esetlegesen bennmaradt beállítások miatti hardverkárosodást.

Hálózati kari cserénél szintén az az irányadó, hogy vezérlőprogis-e a kari (WiFi karik mindegyike az, tehát ha WiFi karit cserélsz WiFi karira, akkor igen), mert ha igen, akkor újra kell telepíteni.

Hangkártya esetén ugyanez a doktrína: ha külső vezérlője van, az újratelepítendő, ha csak a Windows vezérli, nem szükséges (ma már mindnek külső vezérlője van).

2015. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
#3 Mi bajod van? Miért kéne újratelepíteni cpu cserénél a Windows? Én gond nélkül lecseréltem, reinstall nélkül a G3420-at i5-4460ra.
2015. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy eddig sosem kellett se VGA se CPU cserénél újratelepíteni a rendszert, azért nem ott tart már a technika, hogy ez gondot okozzon egy oprendszernek. Bár VGA cserénél magától szólt, hogy frissíteni kell a drivert (AMD catalyst).
2015. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is számtalanszor cseréltem egy rendszer alatt processzort vagy videokártyát. Régi driver eltávolít, driver sweeper takarítás, hardver csere, új driver telepít és kész. CPU esetében driverekkel se kell tökölni...kicseréled és kész. Sőt alaplapot is cseréltem már windows újrarakás nélkül és úgy használtam a gépet hónapokig, különösebb gond nélkül...persze azért erőt vettem magamon és végül lecseréltem a rendszert frissre.
2015. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

A #3-as válasza fájt.

Nem kell újratelepíteni. Processzort, videókártyát, valamint HDD-t SSD-re már én is cseréltem újratelepítés nélkül.

2015. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Bár a legtöbb hardverelem szabadon cserélhető a rendszer újratelepítése nélkül is, előfordulhat, hogy olyan kritikus fontosságú eszközt cserélünk le, mint például az alaplap vagy a processzor. Ekkor a Windows teljesen új hardverkörnyezetbe kerül, így szükségessé válhat az újratelepítése. Akárki akármit is mond.
2015. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Oké, de cpu és vga cserénél ilyen nincs, vagy csak kibszott ritkán.
2015. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat. Volna még egy kérdésem.

Minden régi drivert letakarítottam és próbálom felrakni az újat de amint elérek a telepítéshez azt írja hogy "Észlelő illesztőprogram betöltése sikertelen" és amint rányomok az oké gombra a telepítőcsík végig fut de lefagy és nem csinál semmit. Ez mitől van ?

2015. ápr. 13. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!