Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az angol kiosztású billentyűze...

Az angol kiosztású billentyűzetet nehéz meg szokni, magyar után?

Figyelt kérdés
Eddig csak magyart használtam,de most kérdése ,hogy ékezeteket,hogyan tudok rajta írni a másik meg,szeretek gyorsan írni és ez mennyire hátráltatna?
2015. ápr. 13. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Váltsd át magyarra a gépelést windowsban és ugyanúgy működik majd, mint eddig.
2015. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kb nincs rajta ékezet és a z-y fel van cserélve. annyira nem katasztrófa.
2015. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez azon múlik, hogy vakon gépelsz, vagy egyesével keresgeted a billentyűket.

Nekem dán billentyűzetem van, a kiosztása megegyezik a magyarral, csak egy pár helyen van más betű van ráírva. De attól még a magyar karaktereket írja be, ha magyarra van állítva a gépen a billentyűzet nyelve, úgyhogy engem egyáltalán nem zavar gépelésben. Ritkán használt speciális karakterek esetén viszont zavaró lehet néha, de azt ki lehet bírni. Egyébként meg 3000Ft-ért lehet rájuk venni minőségi matricát.

2015. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok vakon gépelni,nézem a betűket de gyorsan írok
2015. ápr. 13. 19:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok a matrica,csak nekem világítós billentyűzet kell.
2015. ápr. 13. 19:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is vakon gépelek, kifejezetten gyorsan, az ujjaim automatikusan rá vannak állva a billentyűkre.


Viszont ha nem emlékszel a billentyűk elhelyezkedésére fejből, nehéz lesz megszokni a kikeresgetést az angol billentyűzeten. Ahogy előttem írták, ha a gépen a billentyűzetkiosztás magyarra van állítva, ugyanott lesznek a billentyűk. Egyes esetekben az Í betű eltérő helyen lehet a magyar billentyűzetekhez képest.

2015. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát őszintén meg mondom,nézem a billentyűket de ha elém tolnának most hirtelenjében egy angolt keverném az ékezetes betűket,mi hol van.
2015. ápr. 13. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:

A világítás se akadály:

[link]

2015. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na majd még gondolkodom.
2015. ápr. 13. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!