Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gépet átlehet alakítan...

Asztali gépet átlehet alakítani hordozhatóvá?

Figyelt kérdés
Tehát nekem mindig is laptopom volt és nagyrészt csak a szobámban használom az ágyamon mert szeretem hogy nem vagyok vele helyhez kötve, na már most ha én vennék egy asztalit akkor azzal mit tudnék csinálni hogy ne legyen ilyen kötött? Rá az ágyra a monitort, billentyűzetet stb és úgy gépezni? vagy marad a laptop?

2015. ápr. 16. 20:48
 1/5 Tengor ***** válasza:

Vezeték nélküli billentyűzet létezik. Falra szerelhető monitor konzol szintén.

Persze az asztali gép az nem laptop és a laptop nem asztali gép.

2015. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az asztali gépet nem illik cipelni. Ha olyat veszel, akkor el kell fogadni, hogy lerakod valahova és marad ott. Az ágyba vitele nem csak meredek ötlet, de egyenesen hülyeség, a hűtés, a HDD, esetleg ODD, a benne lévő bővítőkártyák mind megsínylik a mozgatást, mozgolódást.

Amit tehetsz, azt Tengor már leírta.

G.

2015. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a gépházat nem is mozgatnám csak a bill, egér, monitort
2015. ápr. 16. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Agyaltam ezen sokat, valahogy jobban szeretem a nagy monitort, és az se baj ha van vagy kettő. A vége egy elfogadható állvány dédelgetett terve lett. Kerekekkel és súlyos talppal, ami összességében jól becsúszik az ágy alá és elfér a kis dohányzóasztal alatt is, meg a fotel előtt se foglal sok helyet. A súlyos talp borulásgátlásnak kell, a kerekek pedig természetesen eléggé megkönnyítik az életet. Fék persze jobb, ha értelmesebb, mint a szokásos letaposós ótvarság, és azért van egy kis tervezőmunka a "pixar lámpa" felépítésű kar mögött is, meg hát meg is kell azt építeni elég pontosan.


Még így is félteném a monitoromat, tehát lehet, hogy inkább az ágy fölé egy kevésbé rugalmasan pozícionálható, könnyen elrejthető, beépített állvány lenne a jó, és könnyen felhelyezhető monitor, másik állvány (-ok), a gurítás és az állítgatás elmaradása, meg az egyszerűbb tervezhetőség pótolhatná az "egyetlen, univerzális állvány" kellemes eleganciáját...


Töprengtem olyanon is, hogy szünetmentes táp, egy jó hatásfokú SFX vagy FlexATX táp, minőségi alaplap, nem nagy teljesítményű CPU és VGA (esetleg IGP), jó fogyasztású, jó képet adó monitor egy kofferszerűségbe építve úgy, hogy a monitor is, a tápok is a saját burkolatuk nélkül kerülnek a saját, új burkolatukba, ügyelve arra, hogy a szellőzés jobb, a porzabálás kisebb legyen. Merész terv rengeteg munkával. Olyan, mint a gitárépítés. Ha kell egy jó gitár, akkor inkább a pénzt szedd össze rá, kevesebb munkával tökéletes eredményt érsz el bizonyosan. Ha viszont gitárokat akarsz építeni, akkor feltétlenül építs gitárokat! :D


A döglőállványt megcsinálom egyébként, lehet hogy nem idén, de KELL! :D

2015. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még nincs meg az asztali gép, és állandóan ráncigálni akarod, akkor lenne egy tanácsom: miniITx gépet, vagy esetleg AIO gépet vegyél. Ha van pénzecskéd, egy olyan AIO gép lenne a nyerő, amit falra lehet "akasztani" . Vezeték nélküli billentyűzetet meg egeret bárhol találsz. (AIO gépet, barkácsolni is lehet természetesen) De, ha nem kell a gép nagy gépigényű feladatok futtatására, jobban jársz egy notival.
2015. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!