Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2007-8-ban milyen paraméterekk...

2007-8-ban milyen paraméterekkel rendelkezett egy átlagos, belépő szintű laptop?

Figyelt kérdés

Mondjuk olyan kagtegória, amilyen most ez:

[link]


2015. ápr. 21. 16:55
 1/6 tamasoft ***** válasza:

4:3-as képernyő, 13" (14")-os

1,5 Ghz-es egymagos proci

256 Mb (néha 512 Mb) RAM

80-120 Gb merevlemez

alaplapi intel VGA

DVD író

2-3 USB 2.0

PCMCIA csatoló

LAN

2015. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tamasoft ***** válasza:
Szívesen
2015. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor utólag köszönöm, azért nem köszöntem meg először, mert vártam volna még más válaszokat is, utána elfelejtettem :)

De szerintem volt azokban több ram is, 1 giga körül szerintem, akkor már Vistával jöttek ezek a gépek bőven.

2015. ápr. 26. 14:40
 4/6 tamasoft ***** válasza:

Magyarországon a Vista 2007-től kezdett terjedni, de nem elterjedni. Nagyon kevés gépre tettek Vistát, mert abban az időben az XP még javában a legjobb volt, és ezt a felhasználók is érezték.


A Vistával megvett gépekre is nagyon hamar gyalut követően XP került.

Belépő szintű laptopot kérdeztél, ezért azt mondtam, nem a középkategóriát. Nagyon szűken mérték ebben az időben a CPU sebességet, pláne a processzor magokat, és a RAM méreteket is.


Bővebben mérték a melegedést, és a mai szemmel nagyon lassú dolgokat.


Egyedül az ár nem változott. Egy alap laptop akkor is, ma is 100 és 140 ezer között volt.

2015. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ok, köszi.

De az is milyen érdekes, hogy ezek a gépek milyen gyorsan eltűntek, mert még mindig árulják a jófogáson és a vaterán ezeket a 7-8 éves ős Thinkpad-eket, Latitudeket, de a gyengébb sorozatokból szinte 3 év a legöregebb, ilyen hamar szétmennének?

2015. ápr. 26. 21:38
 6/6 tamasoft ***** válasza:

Egy laptopot 3 évre terveznek.


Ha nagyon vigyáz rá a felhasználó esetleg 4-5 évet kibír. Utána vagy véglegesen tönkre megy, vagy annyira elavul, hogy nem érdemes használni, mert bosszantóvá válik.


Ez adódik a melegedő belsejéből, a kisebbre tervezett alkatrészekből, a mobilitásból és a fejleszthetetlenségből (bővítés hiányából).

2015. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!