Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jönnek még ilyen AMD processzo...

Jönnek még ilyen AMD processzorok?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy FM2+ alaplapom és mellé egy x4 760k processzor. Hiba volt AMD-re építenem Intel helyett de már ez van egy ideje. Ezen a vonalon jönnek még processzorok? Tudom, hogy jön majd állítólag a Carizzo de azáltalán jobb processzorok is jönnek vagy majd csak erősebb APU-k? A processzor mellett egy r7 260x van, amit körülbelül pont kihajt, mert úgy tudom, hogy ennél erősebb videókártyát már nem tudna. Szeretném majd tovább fejleszteni egyszer a gépet, új videókártyát venni stb., de, hogy rendesen kihajtsa ehhez lap csere, processzor csere kell? Jó lenne egy FM2+ esetleg 8 magos processzor megjelenés, de tudtommal nincs rá nagy esély.

2015. ápr. 25. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
APU jön szerintem csak ebbe a foglalatba. Amúgy R9 270X-et is rakhatsz a proci mellett, full hd-n kihajtja, max egy kicsit meghúzod.
2015. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha lesz pénzed veszel bele egy A10-7850K-t, meg egy 270x-et. Aztán eladod ami a nyakadon maradt.

Ebbe a foglalatba már nincs sok esély hogy megjelenjen egy valódi 8 magos processzor. Talán ha megérkezik az új generáció (ott tervezik hogy megint valódi magokat pakolnak bele és nem egy ehhez hasonló modulos szart) és nem megy csődbe addig az amd...

2015. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A10-7850K-t, meg egy 270x-et

És annak mi értelme lenne? Lenne egy APU, aminek a video része nem lenne kihasználva, sőt ugye le lenne tiltva a r9 270x miatt. Nem tud összedolgozni a proci a kártyával. Sőt, az A10-7850=X4 860K csak IGP nélkül. A 760K kicsit gyengébb, mint a 860K, de lecserélni semmiképpen sem éri meg.

2015. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
fm2+-ra már ne nagyon várjál erősebb procit ami majd erős lesz az majd a zen lesz de az más tokozást fog kapni.
2015. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a 860-al is kitörölheti, mert hiába húzza meg ha egy 2. genes i5 is tönkreveri. Ennyi erővel akkor már eladhatja az egész hóbelevancot oszt vehet rajta egy használt z77-et egy i5 2500k-val.
2015. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy r9 280x-et is elbír a jelenlegi procid egy jó hűtővel. Én még nem kukáznám. Persze ha van pénzed i5-re + egy 280x feletti VGA-ra, akkor megérheti cserélni.
2015. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!