Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vásároltam egy új videókártyát...

Vásároltam egy új videókártyát és egyes játékokban rossz a grafika. Miért?

Figyelt kérdés

Mintha az élsimítással lenne gond, de a játékokon belül hiába állítom be semmi nem változik. Valamit gondolom a catalyst control centerben kell, de fogalmam nincs, hogy mit hiába próbálgatom.


Sapphire R9 270x 2GB a videókártya típusa.


Egy fotó Team Fortress 2 ből, nem tudom mennyire szemlélteti a problémát, de a sűrű szövésű kerítéseken látszik leginkább a probléma.


[link]



2015. ápr. 26. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Élsimítás, anizotróp szűrés, trilineáris szűrés. Ezek kellenek.


Vannak élsimítási eljárások, amik alpha test shadereknél nem működnek (ilyenek a kerítések is, meg minden olyan, ami éles, áttetsző textúrával rendelkezik). Nem tudom, a TF2 milyen élsimítást használ, vagy esetleg a CCC-ben mit tudsz beállítani. MSAA például nem hatékony élsimítás ilyen tárgyaknál, mint az a kerítés.

2015. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Közben feltöltöttem egy videót is, bár ezen sem látszik annyira talán a fal sarkánál legjobban:


https://www.youtube.com/watch?v=afQaegoGhek&feature=youtu.be


A beállításaim CCC -ben:


[link]

2015. ápr. 26. 14:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben nézegettem más gameplayeket ugyanilyen videókártyával és másnak teljesen jó a grafika. Szóval nem hiszem, hogy gyárilag ilyen
2015. ápr. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!