Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha ezt a PC-t bőviteném még...

Ha ezt a PC-t bőviteném még 4GB 1866-os rammal akkor gyorsabb, erősebb lenne?

Figyelt kérdés

A8 7600 3.1 alap

A88XM-E.Pro

500GB Seagate

HyperX 1866 4GB

igp: r7



2015. ápr. 26. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a mostani 4GB egy modulban van meg, akkor igen, mivel a 2x4GB már dual chanelben tudna futni, így duplázódna a memória sávszélesség (64bit vs 128bit), amit az integrált GPU nagyon meghálálna. A normál alkalmazások nem igazán gyorsulnának, max olyan esetben ahol már kevés volt a memória (mondjuk ha a 4GB-ból adtál a GPU-nak 1GB-t -a bőségesen sok neki-, akkor 3GB maradt a rendszernek). Ha most is dual chanelben van a memóriád (2x2GB), akkor nem fogsz sok különbséget tapasztalni csak esetenként.

Amúgy a multimédiás kis gépünkbe Én is A8-7600 APU-t raktam és nagyon meg vagyok vele elégedve (komolyabb dolgokra van nagyobb gép). Én 2x2GB memóriával használom és 512MB-t kapott az IGP (ahogy néztem ez is elég neki 90%-ban, ahhoz amire képes).

2015. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lényegében duplázódna az fps-ed a játékokban a memóriasávszél duplázódása miatt, szóval igen, meglehetősen sokat dobna a teljesítményen.
2015. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ty
2015. ápr. 26. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!