Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megsült volna az alaplapom?

Megsült volna az alaplapom?

Figyelt kérdés

ASRock Z68 Pro3 Gen3. Bekapcsoltam a gépet, utána füstöt éreztem, és az USB portba bedugott billentyű kábele konkrétan megolvadt. Utána áramtalanítottam, raktam másik billentyűt és semmi. Be se kapcsol. Próbáltam másik táppal, úgy sem kapcsol be. Raktam új hűtőpasztát mindenhova a biztonság kedvéért, portalanítottam, újradugtam minden kábelt.


konfig:

Alaplap: ASRock Z68 Pro3 Gen3

Táp: HKC USP 5550

RAM: Kingston HyperX Fury 2x4gb

CPU: Intel Core i5 2310

Videokártya: Gigabyte GeFore 9600 GT 512MB (jó öreg :D)

HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX



2015. ápr. 26. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a szar táp simán leéghetett.
2015. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És lehet, hogy vitt magával mindent.
2015. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki az alaplapot a házból és próbáld meg úgy is, próbáld meg cserélgetni a memóriamodulokat, nézd meg egyikkel-másikkal, próbáld elindítani HDD/videokártya nélkül. Ha nem reagál rá, akkor valószínűleg kimúlt. Legközelebb meg majd nem veszel HKC-t.
2015. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tengor ***** válasza:

Ez most komoly? 20 ezer Ft-os alaplap, 50 rugó körüli CPU és egy HCK táppal hajtod? Megérdemled.

Túláramot kaphatott az USB port és valszeg vitte magával az északi hidat is. USB eszközök nélkül csinál valamit?

2015. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár nem olvadt meg a kábel, de velem is történt hasonló. Alaplapcsere megoldotta a problémát. Semmi más nem sérült.
2015. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az alaplapot, procit, tápot rokontól ingyen kaptam, mert jobb gépet akartam,fogalmam sem volt, hogy ennyire szar a táp. Neki több évig bírta. Szóval akkor most baszhatom
2015. ápr. 26. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálgasd egyenként végig másik gépben a cuccokat, hogy mit nyírt ki a táp.
2015. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, de a régi gépemen nem tudok mit tesztelni, mert nem kompatibilis se ddr3 rammal, se az i5-tel
2015. ápr. 26. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!