Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép bekapcsolásánál már...

A gép bekapcsolásánál már rögtön a win8-as bejelentkező töltő képernyőt hozza be, és a bios-t pedig nem hozza be, miért?

Figyelt kérdés
Amikor benyomom a gépet akkor nem hoz be semmi lehetőséget hogy behozhassam a bios-t hanem rögtön a windows 8.1-es bejelentkező képernyőt hozza be. Mit lehetne tenni ez ellen?

2015. ápr. 26. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Biztos így van ahogy leírod? Nem lehet, hogy túl gyorsan mutatja azt a képernyőt amikor a biost be lehet nyomni?
2015. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bekapcsolás után nyomogasd a Del vagy az F2 billentyűt és nagy valószínűséggel be fog jönni a BIOS (ha csak nem valamilyen más billentyűre jön be a te BIOS-od).
2015. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
biztos hogy így van, nekem az f9 a bios, úgy van ez hogy amikor benyomom a gépet addig fekete képernyő van ameddig be nem hozza a bejelentkező képernyőt, ha meg nyomkodom az f9-et akkor meg nem hoz be semmit, tehát a monitor inaktív
2015. ápr. 26. 22:06
 4/14 csacsi2 ***** válasza:

lényegtelen hogy inaktív a monitor, nyomogasd folyamatosan bekapcsolás után, valószinü rossz fázisban nyomod (vagy rosszat, rossz kombunációt).

f9? asus? nem f2? Amúgy miért kell titkolózni milyen "gép"-ről van szó, csak hogy nehezítse, ellehetetlenítse a választ?

keresd ki a kézikönyvben ha nem tudod miért nem megy. Biosnak nincs közvetlen köze az oprendszerhez anélkül is el kell tudni érni.

2015. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szabesz7 ***** válasza:
Nekem ezt akkor csinaljà a win 8.1 ha nem aramtalanitom a gepet a kikapcsolas es a kovetkezo bekapcsolas kozott.
2015. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem titkolózom :DDD amúgy egy asrock h81m-vg4 nevű lapról van szó.

ezen a lapon az f9 a bios...

és már hibb el hogy próbáltam azt hogy nyomogatom bekapcsolás után, de akkor meg az van hogy nem hoz be semmit, tehát INAKTÍV A MONTIOR.

2015. ápr. 27. 17:32
 7/14 csacsi2 ***** válasza:

<F2>+<Del> uefi elérése

[link]

Lépj be és kapcsold ki a fast boot-ot, állíts be várakozási időt.

Esetleg csinálj cmos resetet, akkor biztos hogy megjelenik a beállítás.

Egyes gyártóknál eltérhet a bios elérése

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

Szóval F2 vagy F2+del valószinüsíthető.

2015. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Reseteltem a biost most viszont ezt irja a gep: a sz. Gép problémát észlelt ezért újra indult. Osszegyujtunk néhány hiba információt aztán ujrainditjuk a rendszert.

Ezt irja a gép folyamatosan.

2015. ápr. 27. 18:58
 9/14 csacsi2 ***** válasza:

Jönnek a hibák :P

elképzlhető hogy valami fizikai hiba lehet... Merevlemezre tippelnék. Elem lehetséges hogy lemerült?! minden esetre próbáld meg hogy kiveszed a merevlemezt és ha elindul végre a bios akkor kikapcsolod a fast boot-ot és telepítőröl futtatsz egy fixboot-ot, fixmbr-t

[link]

2015. ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A bios már elindul. Szerencsére :D

A fast bootot kikapcsoltam.

Viszont nem merem elkezdeni azt a cuccot mert nem nagyon értek hozzá :( :D

2015. ápr. 27. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!