Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szolid CPU tuning után nem...

Szolid CPU tuning után nem indul a Windows. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Core 2 Quad tuningban szeretném a segítségeteket kérni.


Adott egy Q9550 @2.83, amiből szeretnék egy kis plusz életerőt kicsikarni. Ehhez beszereztem egy combos hűtőt és "felkészítettem" a BIOS-t a tuningra:

PCI frekv max 100MHz-re állítottam, kikapcsoltam az inteles energiatakarékossági opciókat (EIST, CI1), majd nekiláttam a tuningnak.


Először az FSB-t 400-ra állítottam, a DRAM szorzót ekkor pont be tudtam lőni úgy, hogy a RAM frekvenciája 800 MHz legyen, azonban az újraindítás után a Windows nem hajlandó betölteni, párszor megpróbál bootolni, majd nehezen sikeról neki, de visszaállítja magát az alap órajelre. Elméletileg egy ekkora emelést gond nélkül bírnak ezek a procik(3.4GHz), fesz emelés nélkül is.


Próbálkoztam még 353-as FSB-vel is, (,3.0GHz, 847MHz DRAM-mal), de ugyanez a helyzet.


Szerintetek mi okozhatja a problémát?


A rendszer:

GIGABYTE GA-EP43C-DS3

2x2GB Kingston DDR2 800MHz

32bit win 7


2015. ápr. 30. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az alaplap nem bírja. A RAM órajele eddig is 800 volt, vagy az alatti?
2015. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
800MHz, de most próbáltam másik RAM-mal is, de változatlan a helyzet.
2015. ápr. 30. 07:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Lentebb vettem a memória szorzót, most csak 706, így elindult.
2015. ápr. 30. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!