Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 2,5"-os HHD-m saját kábeléve...

A 2,5"-os HHD-m saját kábelével működik, ha a TV-re dugom, USB hosszabbító kábellel már nem, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A 2,5 collos HDD kábele túl rövid, ha sima USB hosszabbító kábellel hosszabbítom meg akkor (ha jól hallom) nem pörög fel rendesen, és a TV sem ismeri fel. Mi lehet ennek az oka és hogyan lehet meghosszabbítani a kábelt úgy hogy működjön?
2015. máj. 1. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Vékony a hosszabbító, nem visz át elég áramot a tápláláshoz. Rövidebb és/vagy vastagabb hosszabbító talán segít.

De inkább egy darab megfelelő méretű kábel.

2015. máj. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Most remélem nem magamnak válaszolok

Mert ezt a kérdést én is feltettem itt régen

De tényleg pont ugyan ezt :)

Vagyis a problémám pont ez volt

2,5-ös HDD TV-re kötve

Nekem sem működött

2015. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:

Több oka lehet.

Nem írtad le valamiért, hogy milyen USB. 2 vagy 3? Nem mindegy.

Azt se írtad le mekkora a kábel teljes hossza (asz összes kábelé amit összedugtál). Az USB ugyanis nem vezethető tetszőleges távolságra elsősorban a kábel késleltetése és a nagy adatsebesség miatt.


Ha nem haladja meg a hossz az 5 métert akkor jó minőségű kábellel még van esélyed.

2015. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy külső táp, Y-kábeles megoldással.
2015. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, USB 2.0 , 2m a kébelhossz (ezen nem tudok rövidíteni) és eszembe jutott hogy Y kábellel megtáplálom még csak nehéz volt elhinni magamnak hogy 2 méteren ekkora az áram veszteség :S , de ha ennyien mondjátok csak lehet benne valami.
2015. máj. 1. 19:35
 6/9 anonim válasza:

Én vagyok, aki azt hitte, hogy az ő kérdése volt :)

Szóval pont így jártam

2.5-ös HDD, 2m hosszabbító, és csak kattogott

volt aki szerint az volt a baj, hogy a HDD 3.0-ás, a kábel meg 2.0, de vlsz a hossz a baj

nem véletlen hogy gyárilag kb 20 centis a kábel.

Nekem azért lett volna jó ez a megoldás, mert falon van a TV, és nehezen férek hozzá az USB bemenethez, vettem még egy olyan csatlakozót mint a gyári, és nem kell kihúzni a tévéből csak a HDD-ből

rádugom a laptopra a másik kábellel...

2015. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem pont ugyanez a helyzet, a falon a TV és nehéz hozzáférni, és nekem is csak kattogott a vinyó a hosszú kábellel... Viszont most néztem, hogy ma már egész olcsón ki lehet hozni egy NAS rendszert, az meg egycsapásra megoldja minden média és adattárolási problémámat.
2015. máj. 1. 22:17
 8/9 anonim válasza:

Mi az a NAS?

én egy ezresből oldottam meg a másik kábellel

2015. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Amúgy meg k...ja be a SA::::SUNG hogy ilyen hülye helyre teszi az USB-t

remélem Koreában sokat csuklottak amíg ezt megoldottam :)

2015. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!