Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul el a gépem, nem...

Nem indul el a gépem, nem tudok belépni a BIOS-ba sem. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy alig féléves gépem, amit a PCX-ben raktak össze. Úgy egy hónapja vettem hozzá egy SSD-t, ami azóta is tökéletesen működött. Egy hete vettem egy SSD keretet is hozzá, hogy végre rendesen beépítsem, meg egy külön SATA3 adatkábelt, mert az alaplaphoz kapottakat már felhasználtam, így az optikai meghajtóm használhatatlan volt.


Ez hibátlanul működött mindmáig. Most viszont megpróbáltam bekapcsolni, és egyszerűen nem tölt be. Lefagy az ASUS logón, a BIOS-ba se enged semmiféle billentyűkombinációval belépni.


Próbáltam kihúzni a gépből a tápkábelt, kivenni a RAM-okat, fogalmam sincs, mit tehetnék. Nem csipog szokatlanul, ugyanaz, mint mindennap.


Valakinek valami ötlete? Kezdek már teljesen bepánikolni.


Asus H97-PLUS alaplap

i5-4690

Asus R9 290X DC2OC videókari

WD Black 1TB HDD

Samsung 840 Evo 250GB SSD

FSP Raider 550 táp



2015. máj. 1. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Először vegyél ki mindent, amit tudsz (procit még ne), húzd le a lemezeket is, aztán nézd meg úgy. Ha úgy sem reagál rá, hogy semmi nincs benne, akkor vedd ki az alaplapot is, tedd be dobozába, dugd össze a dolgokat, majd néz meg úgy, hogy elindul-e. Ha nem, vedd ki a processzort is, majd helyezd vissza (reseat néha művel csodákat). Ha ez sem oldotta meg, akkor még azt megteheted, hogy a tápot a [link] kép szerint összekötöd valamivel, pl. egy gemkapoccsal, úgy, hogy közben be van dugva a konnektorba. Ezzel "rövidre zárod", parancsot adsz arra, mintha bekapcsoltad volna a számítógépedet - tehát a ventilátor felpörög benne. Értelemszerűen ha nem, táp halott, ha igen, alaplap.
2015. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tápegység lehet egyáltalán a ludas, ha elindul a gép?


A bátyám javaslata szerint ki kéne szednem az alaplapról az elemet, lehet benne valami?


Egyébként, a kérdésben elírtam, nem 550-es hanem 650-es tápom van.

2015. máj. 1. 18:46
 3/3 A kérdező kommentje:

Közben váratlanul megjavult.


Igazából már majdnem nekiestem szétszedni, minden SATA kábelt lehúzgáltam az alaplapról, próbáltam a 24-pines csatit is ki- és újra becsatlakoztatni. Majd ezekre nem reagált, visszapakolgattam a SATA kábeleket és a fő tápkábelt is (jó 10 perccel) később visszadugtam. Elfeledvén, hogy hátul is vissza kell kapcsolni az áramot, megpróbáltam elöl bekapcsolni (persze sikertelenül), majd a gépet áram alá helyezve újra bekapcsolva, elindult.


Fogalmam sincs, az utóbbi műveletsornak volt-e értelme, egy külföldi fórumon valaki azt mondta, ő úgy javította meg a hasonló hibáját, hogy kihúzta a tápkábelt, a 24-pines csatlakozót, párszor megnyomogatta a bekapcsoló gombot, és utána mindent visszadugva működött.


Egyszerűen nem értem.

2015. máj. 1. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!