Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A C meghajtómon található...

A C meghajtómon található alábbi fájlokat lehet-e/szabad-e törölni? Sok helyet elfoglalnak, mert csak 1 GB tárhelyem van. Valahogy mindig megtelik. A kiterjesztések: xdr, xsd, bak, gdl, gpd, ppd, cnt, iem, adm, pf (ez valami prefetch).

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le például a CCleaner nevű ingyenes programot, az pikk-pakk törli a felesleges fájlokat, és rendet rak a registry-ben is.
2010. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a System Volume Information is sok helyet foglal.

[link]

2010. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem törölheted. A bak az biztonsági másolat szokott lenni, de én általában nem szoktam foglalkozni vele. A többit nem ismerem, de ahhoz, hogy a rendszer elinduljon nem kellenek. Szerintem helyezd át őket máshova, indítsd újra a rendszert, és ha egyik program sem panaszkodik, töröld le a fájlokat.
2010. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem engedi letörölni próbáld Unlocker nevű programmal.
2010. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A CCleaner az megvan, minden nap használom, mielőtt kikapcsolom a gépemet. A tisztítót és a rendszer leírót is. Mindig kipucolom vele, mást nem szokott kiírni. A tisztítón belül a windows ablakban mindent érdemes bejelölni? Mert a rendszernél az alsó 3 nincs bejelölve, a haladónál meg csak az első van.
2010. febr. 22. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Saját adataidat pakold át a D-re vagy valamelyik másik meghajtóra (Total Commanderrel nem nehéz), aztán futtasd le a Ccleanert. Hozz létre saját fiókot és onnan menj fel a netre. Sokkal biztonságosabb, és nem terheled feleslegesen a C-t. Rendszergazdai oldalt csak kivételesen használd.
2010. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A D-n van minden saját (képek, zene, stb, meg 1-2 progi), C-re nem szoktam rakni semmit. A gépet amúgy is csak én használom, netre is, meg minden másra.

Már ideje lenne amúgy is újra rakni, így a C-t elég, a D meg maradhat, ahogy van. Után lehet, csinálok külön fiókot magamnak, ha az úgy jobb lesz, de mivel más nem használja rajtam kívül a gépet, talán egy újratelepítés is megteszi.

2010. febr. 22. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Mentsd el előbb a D-t, aztán format és rakd újra.
2010. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Menteném én, csak nincs hova és mire... de majd megoldom...

Most a Wise disk cleanert és a wise registry cleanert használom, de az egyikről hiába törlöm a kiadott fájlokat, ugyanúgy kidobja őket a következő rákérdezésnél... ez elég érdekes...

2010. febr. 28. 17:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!