Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A két videokártya közül...

A két videokártya közül melyik lenne a legjobb választás és miért?

Figyelt kérdés

Egy Radeon HD 5850 (256 Bit 1 GB GDDR5) és egy HD 6790 (256 Bit 1 GB GDDR5) között kellene választani, de sajnos videokártyákban nem nagyon vagyok otthon. Néztem teszteket és ha jól szűrtem le, akkor a HD 5850-es lenne a legjobb választás, viszont itt jön az, hogy régebbi, de elméletileg jobb és nem itt nem tudok dönteni.

Mielőtt feleslegesen vásárolnék megemlíteném, hogy egy ASRock G41M-VSR R2.0 alaplapba menne egy E8400-as CPU-val (amit később cserélek egy Quad-ra), tehát ha nem lenne jó párosítás, szóljon valaki. Láttam, hogy már nagyobb VGA-kat is kihajtott ez az alaplap ilyen procival, ezért gondolom nem lesz probléma belőle.



2015. máj. 3. 02:34
 1/5 BM-Striker ***** válasza:

5850 jobb, mindkettő Terasacle 2 architektúrájú, 6000-es széria nem tartalmazott nagyon sok újítást az 5000-es hez képest (69**-et leszámítva, ami Tersacale 3-as volt).



C2Q-hoz jó lesz a 5850.

2015. máj. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És esetleg van olyan másik kártya (a 6-7 szériából), ami teljesítményben, árban és fogyasztásban is hasonló, viszont DX 11.1-es?
2015. máj. 3. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:
HD 7850
2015. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem volt itt egy árulós hozzászólás?

Írnám rá, hogy sajnos nem pesti vagyok, így még plusz posta és utalási költség is benne lenne, ami már nem jó.

Jelenleg egy HD7770-essel szemezek, ami nincs is rossz árban, már csak arra lennék kíváncsi, hogy az alaplappal működik-e.

2015. máj. 3. 15:41
 5/5 BM-Striker ***** válasza:
Minden PCIE VGA működik az alaplapoddal.
2015. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!