Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újabb videókártyák müködnének...

Újabb videókártyák müködnének a mostani alaplapommal?

Figyelt kérdés

Van egy AsRock g41m-vs3 r2.0 alaplapom. 2Gb ddr3 ram van benne, és egy 775-ös foglalatu intel 2.8 Ghz processzor.

Nemrégiben elkezdtem gépet építeni, de nekem ez lassan megy pézn hiánya miatt. Mostanra van egy gépház, egy Seasonic s12 II 520w-os táp, és egy Western Digital blue 7200-as 1 terrás hard.

Azon gondolkoztam, hogy most hogyan tovább. Ha vennék egy újabb videókártyát, az müködne a mostani alaplapommal, amég ki nem cserélném azt is?

Ha igen, akkor milyen videókártyát ajánlanátok? 128 bit alatti nemkell, és min 1Gb. Ugyanakkor mi a külömbség a ddr3 és a Gddr5 között?

Ajánlhatnátok alaplapokat is DDR3 szériában, itt az ár lehet közepes is, de csak Inteleset. Processzort is mondhattok, de egynelöre csak i3 alatt, azt majd külön újítanám fel másra idövel, egyenlöre megteszi egy gyengébb is.

A gépet játékokra is, és programok használatára is használnám.

Nagyon szépen köszönöm a segítö és jóindulatu válaszokat, és persze értékelem is!



2015. máj. 3. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel az alaplapodon van PCI Express x16 slot, ezért a létező össze mai videokártya belemegy és működne is. Processzor pontos típusa?
2015. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos, mivel nincs meg a doboza, dxdiag-ban annyit ír róla, hogy Intel pentium 4 G41 Express Chipset Family.

2Gb ram egyenlöre megtenné?

2015. máj. 3. 17:29
 3/9 A kérdező kommentje:

GIGABYTE GeForce GT 730 2GB DDR3 128-bit

Valami ilyesmire gondoltam, akkor ez smakkolna a processzorommal és az alaplapommal? 2Gb Megtenné neki eleinte? Persze utánna aztis bövíteném, dea beépített videókártya már elég siralmas. :)

2015. máj. 3. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, én is anno így voltam csak nekem ddr2 ramos asrockom volt. És belement az új kártya és használtam is amíg nem újítottam csak arra figyelj hogy ha berakod az új kártyát akkor a tápot is az újat ill. minőségit használj mert a legtöbbnek külön tápellátás kell. Videókártyából csak ddr5-öst szabad venni ddr3 elavult. És ez csakis az ár függvénye de én azt mondom hogy (nvidiás vagyok) gtx 750ti alatt nem adnám illetve radeon 260x,270 az alja.

alaplapot meg

Asrock Fatal1ty H97 Killer alaplap 33 810 Ft

Asrock B85M Pro3 alaplap 16 486 Ft

Asus H97M-E alaplap 25 240 Ft

Ezek közül valamit és sztem áldozz 1 olcsó i3ra aztán majd bővíted i5-re vagy i7-re esetleg. az alaplapok mind jók erre.

2015. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nos a tápellátással úgygondolom nemlessz bajom.

Énis inkább nvidia felé húzok. :) Nos, igen, ha Gddr5, akkor már csak az 1 gigás jöhet szóba, a többi nekem egyenlöre túl drága. ddr3-nál láttam olcsóbbakat.

GIGABYTE GeForce GT 740 OC 1GB DDR5 128-bit. Erröl valami vélemény? :)

2015. máj. 3. 17:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Processzoroknál énis gondoltam, hogy beruházok egy i3-asra, de gondoltam, péznügyileg koncentrálok egy alaplapra, és veszek egy gyengébb intelt, amit aztán lecserélek idövel egy i5-i7re.
2015. máj. 3. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen árkategóriában felejtős az nVidia. Ha mindenképpen Nv kell, akkor GTX 750 alá ne add. Inkább R7 250X
2015. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Palit GeForce GTX 750 OC StormX 1GB DDR5 128-bit

Akkor valami ilyesmi? :) és akkor ez biztos smakkolna?

2015. máj. 3. 18:09
 9/9 anonim ***** válasza:
750 ti lenne a legjobb választás
2015. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!