Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AHCI hiba? Esetleg az MBR GPT...

AHCI hiba? Esetleg az MBR GPT konverzió során történt valami?

Figyelt kérdés

(Előzmény: kb. egy éve van egy SSD a házban, azon fut egy op.rendszer. Ehhez BIOS-ban engedélyeznem kellett az AHCI-módot. Nem magamtól találtam ki, enélkül nem indult el az SSD.)


Jelenlegi problémám: (azon kívül, hogy nincs egy Porschém)

Vettem egy vinyót, beraktam a többi közé. (A rendszer most így fest: 1 db SSD, 4 db hagyományos korong)


Miután rájöttem, hogy a RAID-et nem tudja az alaplapom (vezérlőt meg nem akarok venni) a korongok között kézzel elrendeztem a fájljaimat (biztonsági másolatok minden vinyóra).

Ezt követően a rendszer SSD-n kívül minden korong MBR-ját átkonvertáltam GPT-re.

(mindezt úgy, hogy az új vinyóra átmásoltam a két legkisebb vinyó tartalmát és mindkét vinyót töröltem, formáztam.)

Minden frankón működött... eljött az este, kikapcs.


Másnap reggel bekapcs. és nem indul a vas. Még az op.rendszerig sem jut el.


Azt nem tudom, mi történik a bootolás során, de azt igen, hogy mielőtt aktiváltam volna az AHCI-módot (kb. egy éve), gyorsabban eljutottam az op.rendszer töltéséig. (magáig az op.rendszerig nyilván nem, az SSD verhetetlen)


Az AHCI aktiválásával bekerült a boot-ba egy eljárás, ami biztos, hogy az AHCI-vel kapcsolatos. Felsorol néhány . (pont) karaktert, majd listázza a meghajtókat.

No.

Itt döglik le a rendszerem, az egyik korong nem akar ebben a listában megjelenni. Az egyik, amelyiket formáztam, töröltem.


Minden harveres hibát kizártam, (minden kábelt felcseréltem másik vinyóval) kizárólag akkor jutok "át" ezen a listázáson, ha az egyik "régebbi" korongot kiveszem.


Nem tudom, mi lehet a baj, és sajnálnám kidobni, mégis csak egy 500 gigás vinyóról van szó... és szinte biztos vagyok, hogy nem hardveres hibája van.


Ha van esetleg valaki, aki vágja ezt az AHCI-t, hogy miért nem jelenhet meg az egyik korong a bootoláskori felsoroláskor... az ne habozzék megosztani velem tudását, amit előre is köszönök.



2015. máj. 4. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Voltak firmware hibák pár évvel ezelőtt a Samsung merevlemezeknél...

Ha esetleg egy olyan 500-as volna benne, akkor frissíteni kell.

2015. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi Zoli, megnézem. (ez eszembe sem jutott, egyébként.)
2015. máj. 4. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!