Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minek egy asztali gépbe 3 db...

Minek egy asztali gépbe 3 db DVD író olvasó?

Figyelt kérdés

Anyuék vették még úgy 5-6 éve egy ismerőstől, jól át baszarintotta őket, mert nem értettek hozzá, meg akkor én se még annyira. Ő így adta a gépet, de nem ront ez a működésén? Nem lassítja vagy nem lehet hogy emiatt melegszik jobban mint kellene, mert fullig van pakolva a gépház?

Már vagy 2-3 éve alig volt használva mert váltottam laptopra, a szüleim is, de most megcsinálnám anyuéknak, hogy ha ketten vannak itthon mindenkinek jusson gép. Nem nagy dolgok, netezés, youtube, facen játék stb. Kevés benne a ram is, de most nincs nagyon pénzem ilyenekre, gondoltam a 3 meghajtóból kettőt eladok és veszek belőle ramot. Szerintetek?



2015. máj. 5. 08:48
 1/7 Tengor ***** válasza:
100%
Mennyit érnek az ezer éves meghajtók? 500 Ft-ot? Eladhatod, de annyi pénzért otthon is porosodhat és jó lehet tartaléknak.
2015. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen feleslegesek, a két gyengébbet nyugodtan kapd ki belőle.

Az eladástól ne várj sokat, újonnan 3-4 ezer forintért vehetsz DVD írót, mennyit kaphatsz egy ezeréves használtért?

2015. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1000-1500ért láttam vaterán, nem mondom h kifutja a ramot teljesen, de annyival is kevessebbe lenne.
2015. máj. 5. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Láttad, de meg is veszik annyiért? Volt licitáló is azoknál?
2015. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:

Ez a felállás jellemzően a DVD másolással foglalkozó emberkék kedvence volt. Ez előre vetíti, hogy kb mennyit mehettek az optikai meghajtók.

Kérdés az is, hogy IDE vagy SATA meghajtók. Mivel az IDE megjhajtók kimentek a divatból, de még vannak szép számmal olyan gépek amilyenekbe ilyen kell, egy működő darabért pár százast kaphatsz, de igazság szerint a legtöbben átszoktak a a pendrive-okra és külső vinchesterekre. Egyre kevesebben írnak lemezt, pedig szinte ingyen adják.

2015. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nekem a lényeg az lenne, hogy használható gépet kapjak. A táp sokszor melegszik és marha hangos. Nem vagyok informatikus, de ha ez a 3 meghajtó mind rá van kötve a tápra mert onnan kapja az áramot akkor gondolom valamilyen szinten terheli azt és ha nem lenne az könnyítene a gépen.

Az hogy eladom-e meg mennyiért az más kérdés, de ha kiszedem az ártani nem fog.

Amikor megvettem az egyik meghajtó még pár hetes volt kaptam vele garipapírt is, én nem használtam az tuti nincs agyonhasználva.

2015. máj. 5. 15:02
 7/7 Tengor ***** válasza:
Igen terheli. Viszont olyan minimális mértékben, hogy ettől a tápnak nem szabad melegednie, meg leterhelődnie. Ha mégis, akkor ott tápot is kell cserélni.
2015. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!