Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios jelszó törlése?

Birtas Norbert kérdése:

Bios jelszó törlése?

Figyelt kérdés
Üdv.Szeretem volna egy usb--ről felrakni egy windowst.Egy gond volt a boot menüben nem volt ott az usb, ezért szeretem volna Bios-ban beállítani, hogy usb-ről bootoljon.Itt kezdődött a másik gond.A bioson jelszó van amit én nyilván nem tudok...Most mindent probálgatok, hogy tudjam róla leszedni.Jelenleg jumperel probálkozom.Szóval át raktam azt a kis pöcköt az 1-2-ről a 2-3-ra.Persze ezt úgy, hogy a gép nem volt áram alatt.Na szóval mikor átraktam a pöcköt vártam 10-15 percet és közben 1-2x nyomogattam a power gombot, majd vissza raktam a pöcköt az 1-2-re.Újra áram alá raktam a gépet, de még mindig rajta van a jelszó.Most úgy próbálom, hogy átraktam a pöcköt 2-3-ra és elindítottam a gépet.10-15 perc múlva kikapcsolom és visszarakom a pöcköt 1-2-re.Szerintem ez sem nagyon fog menni ezért kellene segítség.Valakinek valami ötlete van?

2015. máj. 6. 08:11
 1/5 A kérdező kommentje:
UI:Bios típusa Phoenix.Elégé régi gép ez már.
2015. máj. 6. 08:12
 2/5 anonim ***** válasza:

próbáld meg azt, hogy mikor jelszót kér csak leütöd az entert

nekem is ilyen a gépem :D amikor belépek a biosba kéri hogy írjam be a jelszót de nem kell beírni semmit csak entert ütni

amúgy vedd ki az alaplapból az elemet és azt kell 10-15 percre kivenni amíg végleg elfelejt mindent, akkor a bios beállítások visszaállnak alaphelyzetbe vagyis a jelszó lekerül a biosról

2015. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedd ki az alaplapban található elemet,majd vissza és nem lessz rajta ;) Biost reseteli.
2015. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez megolva.Mostmár az usb bootolásal van a gond.Belépek a BIOS-ba és ott van egy olyan, hogy boot options.Arra rá megyek ás ott ezeket írja:

POST Errors: Halt On All Errors

Fast Boot: Enabled

Quiet Bott: Enabled

Primary Display: AGP VGA

Boot Menu: Enabled


Boot:Sequence:

CD-ROM Drive

+Diskette

+Hard Drive

Legacy LAN Card

BootMange UNDI, PXE-2.0


Sehol nem tudom beállítani, hogy usb-ről bootoljon valaki segítsen pls.

2015. máj. 6. 09:35
 5/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Irtad : Régi gép.


A régi gépek még nem tudtak USB-ről bootolni. (Esetlegesen nézd meg a +Diskette vagy inkább a +Hard Drive -ben, hogy nincs-e ott az USB stick (méret alapján))


A másik lehetőség : Bios frissités, ha van az adott fajta biosra olyan frissités ami tudja az usb bootot. (Phonix bios-ra keress rá verziószám alapján).


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!