Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy USB kábel végére...

Ha egy USB kábel végére rákötök pár LED-et, és bedugom az USB portba, abból mi fog kisülni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 13:50
 1/8 Tengor ***** válasza:
Ha ész nélkül csinálod akkor biztosan.
2015. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha 5V-ot ad le, az még nem öli meg a LED-et.. de a gépnek ne legyen baja, csak az érdekel.. :D
2015. máj. 6. 13:52
 3/8 Tengor ***** válasza:
Mégis mennyi az a pár led és milyen ledekről van szó? Legalább pár számítást elvégezhetnél... Lehet kötögetni ész nélkül, de abból füstjelek lesznek.
2015. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valami bóvli zseblámpa elromlott (leesett a földre), volt benne 5db fehér LED, ellenállás nélkül és 4db 1,5V-os elemről működtek.. de van zöld piros és kék LED-em is.
2015. máj. 6. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek hozzá, csak a saját tapasztalataimat írom le:

Sima (5V-os azt hiszem) LED-eket kötöttem USB-re (ugye a két szélső pin között van 5V). És melegedtek a LED-ek!

Valószínűleg kell oda ellenállás (talán párhuzamosan), ebben nem vagyok biztos, és nem is nagyon próbálkoztam... Fizikaórai ismereteimből következtettem erre (csökkenteni kell a LED-re eső áramerősséget). Remélem, nem írtam nagy butaságot. :)

2015. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát, ezzel azért óvatosan, mert az alaplapodba kerülhet.

a led egyébbként félvezető elem, ennek megfelelően kell kötni, ha fényt is akarsz

2015. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sorosan.

Egyébként kérdezed mi fog kisülni..

Jobb esetben csak a led, de rosszabb esetben, (ha párhuzamos ellenállással" beterhelsz túlságosan a számítógépnek, akkor az alaplap ill a táp is "kisülhet".

2015. máj. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem merem megkockáztatni a gép testi épségét, köszi a válaszokat.. :D
2015. máj. 18. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!