Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minek a magas gépigény, mire...

Minek a magas gépigény, mire fel a 70 ezres vga?

Figyelt kérdés
A Watch Dogs nevű játéknak miért van olyan elképesztően nagy gépigénye? Mikor az "egész" játék tekintve a Grafikát, Fizikát egy nagy vicc!!:) Nem kötekedni akarok, de ott a 40 gigás Wolfenstein: The Old Blood, GTA 5, Battlefield 4 meg hasonlók, amiknek szerintem tök elfogadható a gépigényük. És jól, gondosan optimalizáltak! Nem is vagyok egy "felháborodott" gamer akinek nem megy vagy esetleg akadozik, a gépem ugyan is elvinné max grafikán 70-80 fps-el de Játszottam már vele ps-en pc-n is és komolyan mondom ilyen undergound 2, meg san andreas keveréke :D a fizika meg, hát az meg említésre sem méltó! Szóval ha már szép grafikát élethű fizikát jó atmoszférát nem tudtak teremteni mért nem lett a gépigénye fele ekkora? Vagy ez politika?

2015. máj. 8. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azért lett a grafikája ilyen mert:


- A "hűdeszuper nextgen" Konzoloknak el kell bírnia. (Látszik, hogy a PC-t visszahúzzák.)


Ha pedig konzolon megkapják a gagyi grafikát PC-n pedig a jót kinézem, hogy perbe fogják őket a vásárlók megtévesztéséért. (Bár így is megtévesztettek minket az E3-on.)



Azért ekkora a gépigénye a grafikája ellenére:


- Mert... (kérlek) így hardvert kell vásárolnunk, ami pénzbe kerül, és az NVIDIA akik pénzelték a WD csapatát így + pénzhez jutnak.


Egyszerű logikát követve.

2015. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az elsonel a pont. De nincs is annyira nagy gépigénye, miért lenne? Nem sokkal több/kevesebb mint bármi más tavalyról. Mire fel ez a kérdés? Újabb watch dogs fika? Azért elfogultak ne legyOnk már hogy úgy néz ki mint a ssan andreas...
2015. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A gépigénye nem nagy, a játék viszont nagyon sz*r port lett. E3-on mutattak szép bejátszásokat meg videókat meg mindent, hogy minden létező ember rohanjon és előrendelje.


Erre mikor kijött kaptunk egy gagyi XBox portot, mert ez történt. A játékot úgy emelték át PC-re, hogy a legtöbb optimalizációs lépést kihagyták, sőt még a grafikából is vissza kellett venni, nehogy szebb legyen mint a konzolos verzió, mert az meg milyen már.


Nem véletlen született meg a "Keep on digging Ubisoft". Az utóbbi években nagyon sz*rnak bele a játékaikba.


Viszont érdekes, hogy csak most merült fel benned ez a kérdés. És a San Andreashoz meg Underground 2-höz hasonlítani a grafikát enyhén szólva is túlzás. Viszont tény, hogy lehetett volna szebb is és jobb is.


De most az csak annyit tudok mondani mint mindig, ne rendeljétek elő a ki**szott játékot, csak akkor vedd meg ha kijött, és látod, hogy mit tud, és tényleg megéri megvenni. Csak így lehet elérni a játékipar hanyatlásának végét.

2015. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnos úgyis mindig lesznek (főleg más országokban ahol nem okoz problémát) aki élteti ezt a "fosokbele" attitűdöt a játékfejlesztésnél. Játékot úgy érdemes venni, hogy megvárod míg kijön, vársz pár hónapot a patchekre, s majd csak utána. A Watch Dogs valóban nem tökéletes játék (de mi az?), de utólag szépen javítgattak rajta, a teljesítmény sem vészes, a grafika sem hányás (igazából fura, mert amióta végigvittem, minden csúnyának számít hozzá képest, pedig nem régi játékokkal játszom)
2015. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Valóban az elsőnél a pont. A kérdés viszont azért most fogalmazódott meg bennem, mert a napokban kezdtem el a Wolfenstein: The Old Blood-al játszani pc-n, természetesen a lehető legmagasabb értékek mellet. És meglepően tapasztalom hogy gyönyörű a grafika! Nagyon valóságos, a youtube-os videók ezt nem adják át szinte egyáltalán.. A Fizika elképesztő, a játékélmény pazar!! És egy 61 ezer forintos i5 mellet egy közép alsó szintű r7 250x gddr5 s 2x4 gb ddr3 1600mhz memória társaságában szinte mint kés a vajban! Azért a kettő közt lényeges grafikai különbségek adódnak! Ha nevezhetjük a watch dogs-ot egyáltalán szépnek.. Sajnos ez az igazság. Sokszor hallom hogy 8gb mellet jóval erősebb vga mellet mint az enyém, akadozik és problémázik! És mivel nem kevés pénz volt anno" ezért ez számomra taszító dolog tud lenni.
2015. máj. 8. 18:27
 6/17 A kérdező kommentje:

1:43-tól nézd körülbelül 1 egész percet. És tedd a szívedre a kezed, és mond ki: Igen a 2006-os gta 4 szétalázza, nem beszélve a 2008-as mafia 2-ről ÁMEN! :)


[link]


A KÉT EMLÍTETT JÁTÉK: gta 4 maffia 2 2gb meg 4gb max gépigény. eh.. eh..

2015. máj. 8. 18:38
 7/17 A kérdező kommentje:

Elnézést rossz linket adtam :D

0:14-től nézd kb egy percig. Szerintem szánalmas ami a vas igény illeti!

https://www.youtube.com/watch?v=o2nUhWHE4bg

2015. máj. 8. 18:46
 8/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok



7.


És valóban, de tudod mit, mondok én olyat, amit a konzol nem fog vissza.


Igaz, hogy MMO, de akkor is.


Black Desert Online...


Egy konzol nem fogja vissza, látod, milyen brutál a grafikája, és Ajánlott Videokártya tudod mi hozzá? (Amikor még én olvastam.) GTX 650.


Érted egy 650.


https://www.youtube.com/watch?v=NodyjxdidMU


Főleg, ha a füves tájat megnézed.


+ A karakterek kinézetét is összehasonlíthatod (ami nálam a játék húzóereje a Harcrendszeren kívül) egy WD-vel.


És akkor egy ilyen játéknál ajánlott (nem minimum) a GTX 650.

2015. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

R7 250x-el te nem fogsz 60 FPS-el jó grafikán WD-zni. :)


De amúgy a konzol verziókat is javítgatták, ma már minden játék így működik. Ennél jóval hitványabb optimalizálásnak nevezett sz*r is van. Megjelenéskor hulladék volt, de már nem az.

És még ha van is nála szebb, attól függetlenül még jól néz ki.

2015. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez az. hogy egy r7 250x el csak gta5 megy 1920 high és medium egyveleggel, meg bf4 high medium 1920, a 2 új Wolfenstein, no meg crysis 3.. de az a valami aminek inkább le se írom a nevét, az nem..:DD Mert nem bírná megjeleníteni a vga-m a makett város csodáit.. pff a gta5 ben 70-80 fps-em van, ezt mivel magyarázod? bf4 70-80fps.. a Wolfenstein stabil 80 körül. és pár dolog van csak mediumon!.. Akkor meg sem említem az elképesztően gyönyörű alien isolationt, black flag, rogue stbstb ezek mint tökéletesen futnak 80%-ban maxon. De a sanAndreas 3.0 akad áhá. Ok:D
2015. máj. 8. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!