Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzor alkalmasabb...

Melyik processzor alkalmasabb játékokra? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem akarok Intel vs. AMD harcot kirobbantani, csupán érdekelne hogy egy Core i3 4160, és egy AMD FX-6300 között mennyi differencia van? Nem nagy követelményű játékra kellene (pl. League of legends) A videokártyám egy Sapphire r7 260x lenne. Érdekelne hogy az AMD mennyivel tudna többet az intel 2 magjához képest? (ha többet tud) Melyik opcionálisabb játékra, melyik érné meg jobban egy nem túl komoly géphez. Mivel én nem annyira értek a gépekhez, segítséget elfogadok bárkitől, ha nektek is ilyen van leírhatjátok tapasztalataitokat. Várom a válaszaitokat :)



2015. máj. 10. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az i3 még számos esetben jobban muzsikálhat, de néhány sok magot is jól/jobban kihasználó játéknál az FX lehet a befutó (ráadásul ezt lehet is tuningolni rendes lapban és hűtővel). Én elégedett FX-6300 tulaj vagyok már 2,5 éve, de most 2015-ben inkább LGA1150-es lapot vennék, mint AM3+-t (ebbe később lehet még i5/i7 procikat tenni). Az AMD leghamarabb csak jövőre váltja le a mai CPU/APU családokat és az AM3+/FM2+ foglalatokat (a hírek szerint FM3 tokozás, új NEM modulos architektúra, 14nm gyártástechnológia és valószínűleg DDR4 támogatással azaz jelentős cserére lehet számítani, de ismeretlen a megjelenés és a legfontosabb a várható teljesítmény).
2015. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem igazán tudom egyszerűen megválaszolni.

Ha húzod az FX 6300-at, akkor az gyorsabb lesz, viszont ahhoz drága lap kell, drágább hűtő,és így már nem is egy árkategória a kettő.

Azon alkalmazásokban, ahol a játék több szálat képes alkalmazni, az FX magasabb FPS-t produkál, viszont hajlamos alacsonyabbra csökkenni, mint az i3-nál. Pl. adott játék FX-el Minimum 25 FPS, max 70. i3-nál minimum 35 FPS, max 60. Ez csak egy példa volt.

A jövőre nézve egyik sem túl nagy garancia, mert hiába van az FX-nek több magja/szála, mire ezek kihasználásra kerülnek már gyengék lesznek. Ugyan úgy, mint az i3 két erős magja. Ez viszont csak sejtés, nem lehet előre megmondani.

Statisztikailag a megjelent játékok (youtube tele van videóval) nagyobb százaléka az i3-al ad stabilabb, jobb FPS értéket, de ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy játékra jobb processzor. Azonban ezeknek a teszteknek sem szabad mindig bedőlni, mert egy AMD fanboy pont a két processzorról csinált teszteket, és még akkor is az AMD-t ajnározza, amikor az i3 földbe döngöli.

Azt tudni kell, hogy néhány játéknál az i3 még a 8350-et is leveri.

Battlefield 4-ben az FX sokkal jobb teljesítményt nyújt (az i3 is 60 FPS felett van).Gyakorlatban észrevenni nem igazán lehet, de ha az FPS számokat nézzük, az FX 15, akár 20 FPS-el is többet ad. Ez azért van, mert a BF4 nagyon jól kezeli a több szálas processzorokat, és elég neki az FX (az inteléhez képest) gyenge szálai.

Az FX foglalata mondhatni halott, kevésbé bővíthető mint az Intel 1150-es foglalata. Az intelé is le lesz váltva, de azon alaplap csúcs i7-es processzora elég lesz szerintem vagy 4 évig.

Az i3 kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik, elég neki a gyári hűtés is (vagy egy olcsóbb után gyártott). Az FX hűtése hangos, és előfordul hogy nem hűti megfelelően a processzort (erre a hűtés is drágább.) Viszont mégiscsak több szállal, több fizikai maggal rendelkezik.


Én az i3-at venném, és mondom úgy, hogy nem pártolom egyik oldalt sem. A jövőre nézve lehet hogy az FX nagyobb biztosítás, de szerintem többet fizetnél azonos teljesítményért. A két processzor összképben kb. ugyanazt adja, a többi már a körítés és ízlés kérdése.

2015. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Világos. Tehát ha még egy Battlefieldhez is viszonyítjuk az I3-ast még úgy is jól teljesít. Ha meg egy League of legendshez nézzük azt nevetve elviszi. Jól gondolom?
2015. máj. 10. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Mind a kettő megfelelően viszi mind két játékot. Ha van is különbség, gyakorlatban nem fogod érezni, csak a számokban (BF4 FX-el több FPS).


Egyébként nézd meg ezt a videót ha van időd.


https://www.youtube.com/watch?v=CphtYLMNWi8


Egy i3 4130 FX 8320 ellen (ami erősebb a 6300-nál.) a 4130 meg gyengébb a 4160-nál, igaz minimálisan.

2015. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen most már értem miért mondják annyian az i3-at.. :)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2015. máj. 10. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Az FX-8320 lényegében 6 szálig terhelve ugyanaz, mint az FX-6300 azaz játékok alatt semmi különbség közöttük.
2015. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Unari ***** válasza:
AMD Athlon II X4 760K van. Most kapható AMD Athlon II X4 860K 21000FT. olcsóbb mint a i3, és az fx, ráadásul FM2+ foglalata van ami az AMD legújabb foglalata. Ez a proci család az APU "rendszerre" van kitalálva. Most ez az új irányvonal. Ez a proci azonban azoknak készült akik mindenképpen dedikált videokártyát használnak, így nincs benne integrálva. Ezért is olcsóbb mint a többi. (Mass effect sorozat, Skyrim, Crysis 3, battlefield 4, watch dogs, assassin's creed összes, call of duty advanced warfare) csak pár játék amivel játszottam ezzel a procival, akadás mentesen, hiba nélkül vígan viszi őket plusz munkára is fogható. 3D tervezés UG NX9 gyorsan "matekozik". Emelett egy GTX660-as videokártya van, és olcsó hozzá az alaplap. 15000-18000FT között. FM2+-nak mennyire van jövője? Nem tudni, de arra jó példa hogy ez is bőven elég a mai játékokhoz.
2015. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!