Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső hangkártya mire jó?

Külső hangkártya mire jó?

Figyelt kérdés
Bővebben az lenne a kérdés hogy ha nekem van egy siberia v2 frost blue fülesem(aki nem ismerné van rajta mikrofon), meg van egy 5.1-es hangfalam akkor javít a minőségen? Mikrofonon és hangfalon is? Ha egyáltalán javít... és ha igen mennyire?(A fülesem az usbs) Bocs ha hülyeséget kérdezek de utána néztem és nem igazán találtam róla semmit.

2015. máj. 10. 11:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Zenehallgatáshoz kell
2015. máj. 10. 11:51
 2/3 Mr. V. ***** válasza:

A külső hangkártya arra való, ha nincs jobb alternatívád. Pl. laptopon nincs 5.1, de egy külső hangkártyával már van.

Vagy ha az alaplapi hangkártya alapzaja túl magas (régi alaplapok esetén -40dB is lehet), ezzel -70dB-re lehet levinni.

Vagy pl. ha zenélsz, webrádiót működtetsz, akkor az egyik tudja adni (vagy venni) az élő adást (master), míg a másik belehallgatásra (cue) használható.


A kimeneti alapzaj egy külső eszköz esetén csekélyebb (mint a bemenetnél is), mivel a gépen kívül nincs annyi zavaró forrás (processzor, ventilátorok, stb.), így tisztább hangzást tud biztosítani. Persze ez márka függő is, hiszen vannak jó minőségű alaplapi kártyák is és gagyi USB-sek is. Nekem Creative SB-Live 24 External van és lassan már 10 éve, hogy kiszolgál... a gépek, hangkártyák cserélődtek, de ez megmaradt.

2015. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ sokat segítettél :)
2015. máj. 13. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!