Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap vagy táp probléma...

Alaplap vagy táp probléma lehet? Gigabyte GTX 750 Ti OC 2GB VS Gigabyte H55M USB3

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Nemrégiben videókártya vásárlásra került nálam a sor, vettem egy Sapphire R7 260X 2GB kártyát. Az első nap tökéletesen működött minden játékkal, 30-40 FPSen. Aztán a következő napokban már csak 15-25 FPSen muzsikált minden játék. A Catalyst-ban megnéztem, a kártya 100% on ment, max GPU Clockon es Memory Clockon. Hiába a géprestart, semmi sem segített. Azt hittem a kártyával van baj, visszavittem és vettem egy Gigabyte GTX 750 Ti OC 2GBot. Haza hoztam, szintén 1. nap tökéletes működés, egy éjszakát állt a gép és másnap megint ez a probléma. A kártyához adott GiGabyte oc Guru programban megnéztem, szintén max GPU és Memory Clockon fut alapjáraton, akkor is amikor csak egy Chrome fut. Egyik ismerősöm ajánlotta a Windows újratelepítését, és szerinte nem kompatibilis az alaplappal, de megnéztem és annak kell lennie, de tanácstalan vagyok.


Config:

Alaplap: Gigabyte H55M USB3 D2H

Processzor: Intel i5 661 3.33GHz 1156

Videókártya: Gigabyte GTX 750 Ti OC 2Gb

RAM: 6GB 1600 Mhz

Tápegység: Chieftec 550W


U.I.: Kikapcsolt állapotban vékony hangon sípolást hallok a gépből, nem tudom hogy az alaplap vagy a táp, én az alaplapra tippelek, és ha bekapcsolom a BIOS-ban a SYSTEM Fan Fail-t szóval hogy sípoljon a gond van, újraindítás után sípol amíg ki nem kapcsolom a funkciót. Válaszotokat előre is köszönöm!



2015. máj. 12. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
haldokló tápegység ?
2015. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alaplapra gyanakodnék. Ha táp baj lenne, már az első nap is érzékelhetted volna azt, hogy a videokártya nem működik normálisan. Alaplap cserét javaslok, bár elsőnek be vinném egy szakértőhöz a gépet, hogy megnézze ő is. Hátha többet tud, és te is okosabb leszel.
2015. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy nézegettem és nem nagyon találok Socket 1156-os alaplapot, olyan 13-14.000 Ft értékben. Tudtok ajánlani valamilyet?
2015. máj. 12. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nem is fogsz találni. Manapság ezeket az alaplapokat csak használtan érdemes megvenni. Az újabbak drágák (50.000ft+ , ahogy én néztem) és annyit nem is érnek... Kérdezd meg valami számtech boltba, hogy nem-e számítják be az alaplapodat és a processzorodat egy újba. I5-4xxx + valami B85 / H87 alaplap elég, bár nem olcsó.
2015. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!