Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha játszani akarok, akkor a...

Ha játszani akarok, akkor a gépben a videó kártya összes elérhető grfikus memóriátját kell néznem, vay csak a dedikált számít a rendszer igénynél?

Figyelt kérdés

2015. máj. 15. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem világos a kérdésed? Ha van külön (azaz dedikált) grafikus vezérlő a gépedben, akkor annak van saját memóriája. Ha integrált vezérlőd van, az a központi memóriából ga(rá)zdálkodik. Ha megmondod, milyen géped van, talán többet tudok mondani.
2015. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Acer Aspire 3935

dedikált memóriára jelenleg 64mb-ot ír, de ott van az összes grafikus memória is, és arra 1054mb ot mutat

ha ez számít akkor jelenleg 2gb-ram van a laposban

köszi előre a segítséged

2015. máj. 15. 09:34
 3/6 hypno ***** válasza:

Ha teljes gázzal hajtod a videokártyát, akkor nyilvánvalóan az összes memóriát használni fogja amit csak bír.

Vagyis az esetleges dedikáltat és a megosztottat is.


Viszont az alkalmazott memória sávszélesség eredményezheti azt, hogy hiába osztanál meg számára mondjuk 1,5 GB-ot, ha csak a felét képes használni, mert több adat nem megy át a memóriabuszon.

2015. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:

2 GB-ból nagyon sok az 1 GB megosztása.

Szerintem vagy fejlessz pár gigát, vagy vedd lejjebb a megosztott memória mennyiségét, mert az operációs rendszer rendes futásához lesz kevés a maradék.

2015. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó tehát notebookról beszélünk, amely 5-6 éves lehet. A gépeket általában többféle belsővel árulják, ezért azt kellene megnézni, van-e benne külön videókártya (Radeon vagy GeForce). Én azt gyanítom, hogy nincs. Ha tényleg így van, akkor egy 5-6 éves integrált grafikával nem nagyon fogsz játszani, akármennyi memóriát is adsz neki. De hát 2 GB az összes memória, így olyan sokat nem is tudsz. 8-10 éves játékokkal próbálkozhatsz.
2015. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Veszek bele még minimum 2gb-ramot hogy legyen 4.

Egyébként azért kérdeztem a kérdésre rá, mivel gépigény.hu-n a konfigom meg adtam és e szerint van néhány újabb játék is amit el visz, de ugye mint ahogy írtátok a 2gb rambol el vesz 1gb-ot a vidi kari. (egyébként nincs benne másik)


egyébként ezt kell tudni a gpu-ról, ezt adtam meg

Memória mérete:1052MB

GPU órajele: 533Mhz

Memória órajele: 300 Mhz

GPU magok száma: 1

DirectX-verzió: DirectX10

2015. máj. 15. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!