Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megvásároltam az Intel Core 2...

Megvásároltam az Intel Core 2 Quad Q6600-as processzort egy ASUS P5W DH Deluxe alaplaphoz, a BIOS-om verziószáma jelenleg 2302. Ehhez a processzorhoz a 2205 vagy újabb kell. Ellenben nem kapcsolódik be a gép. Miért? Milyen beállítások kellenek?

Figyelt kérdés
A BIOS verzió legalább annyi mint a szükséges, berakom a CPU-t az új hűtővel és el se indul a gép. AMI BIOS-om van. Milyen beállítások kellenek?

2015. máj. 16. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Kompatibilis egyáltalán?

Támogatja az alaplap?

2015. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lap támogatja, de csak 2205-ös BIOS fölött.
2015. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a 2302 a 2205 felett van... Nem értem miért nem megy amikor belerakom... Milyen BIOS beállítások kellenek hozzá? Feltúrtam a magyar és angol nyelvű forumokat, de senki nem foglalkozik ezzel a problémával, csak az Overclocking-al...
2015. máj. 16. 16:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen kompatibilis, a cpu-upgrade oldalán megtalálható ehhez az alaplaphoz
2015. máj. 16. 16:51
 5/9 anonim ***** válasza:
sípol? mert ha megse moccan, akkor áramot nem kap szerintem, ha rossz lenne a proci akkor legalább a ventik felpörögnének és sípolást vagy jobbik esetben hibaüzenetet kapnál. tuti jól raktad össze?
2015. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen procit cseréltél le és mennyiért sikerült, de ha egy e8400at kb, nem jártál jól.


Világít led az alaplapon? Minden rá van kötve az alaplapra? Táp nincs kikapcsolva?


Rakd vissza a régi procit és nézd meg azzal. Ha oké, rakd fel a legfrisebb biost és cseréld ki a procikat. Ha lehet áramtalaníts és az elemet vedd ki.

Ha továbbra sincs kép, akkor 1 db memóriával próbáld indítani valamelyik slotban.


Ha elindul, szépen pasztázd le a procit, én szike penge végével szoktam tök egyenletesre elkenni.

2015. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elnézést én úgy értettem a nem kapcsol be hogy bár a ventillátorok forogtak, nem jelent meg se kép és sípolás se volt. Égett a led.


Régi procival elindult, A régi amúgy egy E4500-as volt.


Az oldotta meg a gondot, hogy letakarítottam radírral a CPU érintkezőit, és a BIOS-ban pár beállítást DISABLED-ről AUTO-ra tettem még a régi procival.


Minden simán működik mostmár.


Miért jártam rosszabbul mintha egy E8400-at vásároltam volna?

2015. máj. 16. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hanem hogy azt nem cseréltem volna erre.
2015. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De 775 gépekbe csak xeon procit éri meg venni, félárban van és ugyanazt nyújtja.
2015. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!