Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy AMD...

Szeretnék venni egy AMD FX-6300 processzort. Csak alaplap kéne hozzá, de itt már elakadtam, mivel nem tudom, hogy melyikek támogatják. Ezeket néztem: ASRock 960GM/U3S3 FX vagy GigaByte GA-970A-DS3P? (az utóbbi lenne a nagy kérdés )

Figyelt kérdés

Illetve videókártyát is keresek: MSI GeForce GTX 750 N750-2GD5/OCV1 2GB

Itt nem befolyásol sokat az alaplap, ugye? (mármint az AMD-nek mindegy, hogy Nvidia-val van dolga vagy sem)



2015. máj. 16. 20:02
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:

A videókártya mindegy milyen (mármint ilyen szempontból).

A proci alatt nekem egy ASUS m5a97 evo r2 van.

2015. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mind a 2 alaplap am3+ foglalatú, akárcsak a proci, szóval elméletileg jónak kell lennie.

proci és videókártya gyártmánya teljesen mind 1.

2015. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Komplikato ***** válasza:

Ne vegyél 6 éves butított chipsetet egy FX alá, ha nem akarsz amagadnak rosszatt. FX alá a leggyengébb chipset amit még érdemes venni a 970-es. Persze van 990 meg 990x is, de az csak 3-4 kártyás CF-hez van, nem éri meg.

(Kolléga által írt Evo lapot anno én is nézegettem, amikor azt hittem lesz FX-es gépem. Fontold meg. Bár GigaByte sem rossz, de ez az Evo inkább a DS6 szériával van egálban.)

2015. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő támogatja, azonban a GigaByte lapon jobb chipset van az északi és a déli hídon is, én inkább azt venném. Videókártyát bármilyet tehetsz bele amely pci-express foglalatú, (tehát GTX 750-et nyugodtan), arra érdemes figyelni, hogy a táp elbírja-e.
2015. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kettő közül a Giga 970-DS3P de méginkább az UD3P kellene egy FX alá.


VGA viszont baromira gyenge a CPU-hoz képest.


FX6300 mellé minimum GTX750 Ti vagy R9 270(X) vagy akár GTX960 vagy R9 280


Ha nincs rá kereted,akkor Athlon 860K-t vegyél,bármilyen FM2+ lappal és olyan erős VGA-t,ami csak kifér.

2015. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!