Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzorral vegyek...

Milyen processzorral vegyek laptopot, hogy fejlődés legyen a Pentium b940 2. 0 GHz-hez képest?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves Toshiba c660 laptopom, 3GB ram és Intel Pentium b940 van benne, 2,0GHZ, 2mag.

A proci elég nekem nagyjából, arra nincs panaszom, azonban a laptop állapotából fakadóan csereérett szerintem.


4GB ram elég ma a mindennapokra szerintem, és könnyen is lehet bővíteni, ha több kell esetleg. Viszont a procihoz nem értek, ráadásul azt cserélni sem lehet, azt hiszem.


Milyen procival lenne érdemes laptopot vennem, ha szempont, hogy visszaesés semmiképp ne legyen, de fejlődni is szeretnék ilyen téren is, ha már ráköltök 100 ezer körül egy új gépre, akkor néhány 10-est még megér az, hogy akkor már a proci is jó legyen, ki tudja, mikor veszek újat megint.


Szóval nem azonosat keresek teljesítményben, hanem azt a kategóriát, amit a b940 képviselt 2011-ben.


Ahogy nézem, ezek az új 4 magos pentiumok nem valami jók teljesítményben, mivel nagyon az energiatakarékosságra mentek rá, akár gyengébbek, mint az öreg b940.

[link]


Esetleg egy i3 4005u/4030u jobb lenne? De ezeknek meg az alacsony órajele idegesít.


De nehogy már egy i5-nek kelljen hoznia ezt a szintet????

Tulajdonképpen csak netezésre kell!


2015. máj. 19. 21:51
 1/1 HUN_Sector ***** válasza:

Netezésre egy 2 ghz feletti i3 bőven elég.

Nézd, mindenkinek van preferált márkája, valaki csak dfell-t vesz, valaki hp-t, én azt írom ide, amelyik elsőnek jött az árlistában:

[link]

Lenovo. i3-as, 2x2,4 Ghz cpu, 1 gigás r5 vga, 4 giga ram (magánszemélyeknek 2 év gari).

2015. máj. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!