Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki lehet-e bővíteni az SSD...

Ki lehet-e bővíteni az SSD meghajtót egy másikkal úgy, hogy egyetlen meghajtóként funkcionáljon?

Figyelt kérdés

A kérdés apropóját az adja, hogy a jelenlegi 60 GB-os SSD betelt, amin a WINDOWS van, és szeretném elkerülni a rendszer újratelepítését, ezért jó lenne valahogy kibővíteni.

Elképzelhetőnek tartom viszont, hogy működő rendszernél ez nem megoldható. Ebben az esetben az újratelepítés előtt összekapcsolható lenne 2 db SSD meghajtó (ti. a régi és az új), hogy így még több hely legyen a rendszernek?

(Mindkét variáció érdekelne, köszi a válaszokat!)



2015. máj. 21. 18:38
 1/8 Trevor. ***** válasza:
100%
RAID-be kötheted.
2015. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
100%
Csinálsz róla a egy teljes partíció mentést, a másik SSD -vel csinálsz RAID 0 tömböt. Utána visszaállítod a mentést.
2015. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb venni egy 120GB-os SSD-t, a kisebb SSD-ről pedig át lehet klónozni a rendszert az új, nagyobb SSD-re.
2015. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Sajnos pontosan nem ismerem a RAID-ba kötést, ill. a RAID 0 tömb készítést. Le tudnátok írni lépésről lépésre a menetét?

P.O.C.-től kérdezném, hogy kell valamilyen szoftver a teljes partíció mentéséhez, vagy csak simán átmásolom másik meghajtóra?

(A 3. válasz sem rossz, de akkor nem lesz kihasználva a rendszerhez a régebbi SSD meghajtó.)

Köszi a válaszokat!

2015. máj. 21. 19:02
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Lemezkép készítésre pl ott az Acronis True Image Home, Paragon Drive Copy, CloneZilla és hasonlók.

A RAID -ot az alaplapodnak is támogatnia kell. Előtte törölj minden partíciót az SSD -ről (persze miután lementetted). Szóval ha támogatja az RAID -ot az alaplapod a kézikönyvébe le lesz írva minden részletesen.

Utána mehet vissza a lemezkép.

2015. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Végül is a Norton Ghost-ot töltöttem le, korábban már ezt ajánlották rendszer lementéshez. Sajnos az alaplap "kézikönyv"-ében nem találtam semmi utalást a RAID-ra. Szerintem tudja, mert elég új, egyébként GIGABYTE GA-B85M-D3H.

Ha letöröltem a rendszert (persze miután lementettem), hol találom a RAID funkciót?

2015. máj. 21. 20:41
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Hát ha nincs benne, akkor sehol. Úgy látszik nem támogatja. Itt is azt írják:

[link]

Így a második SSD -t csak virtuális memóriának használhatod, mert egy pen drive méretű meghajtót adattárolásra nem nagyon lehet.


Van még olyan hogy szoftveres RAID, de azzal még nem kísérleteztem soha, nem értek hozzá.

2015. máj. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ezek alapján nagyon úgy tűnik, hogy le kell mondanom a két SSD egyesítéséről. Már csak azért is, mert ma egy PC boltban azt mondták, hogy ha két különböző méretű (60 és 120 GB) SSD-t akarok "összeházasítani", akkor mindig csak a kisebb méretűt fogja figyelembe venni. Tehát akkor még egy 60 GB-osat kellene vennem, hogy egyformák legyenek, és akkor még ott a rizikó, hogy ha tönkremegy valamelyik, akkor dobhatom ki mind a kettőt. Úgyhogy nem bajlódok vele, hanem az egész rendszert átklónozom az új 120 GB-osra.

A legfontosabb mégis az egészben, hogy nem kell újratelepítenem a rendszert. :)

[Egyébként most 5GB helyet sikerült felszabadítanom pusztán a WINDOWS-os lemezkarbantartó futtatásával. Azért ez se kutya! ;) ]

2015. máj. 22. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!