Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges hogy CPU Throttling?

Lehetséges hogy CPU Throttling?

Figyelt kérdés
Szinte minden nagyobb gépigényű játéknál az van hogy ultrán megy kb 40fps-el és pl ha futok vagy kocsival gyorsan mek vagy akármi leugrik egy pár mp-re az fps (10re kb) de ha lowon játszok akkor meg megy vagy 80fps-el de ugyanúgy leugrik.az alaplapom lehet szerintem a hibás..asus m5a78l-m lx3.cpu fx6300 és azt mondják az alaplap nem ad le elég áramot és azért..emiatt lehet?

2015. máj. 22. 19:17
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
de most néztem egy videót ahol az embernek fx6300-a van és neki nem ugrál úgy az órajel.:O
2015. máj. 23. 09:15
 22/31 A kérdező kommentje:
file:///C:/Users/Asus/Desktop/j%C3%A1t%C3%A9k%20teszt/stabilitytest.png
2015. máj. 23. 09:18
 23/31 Trevor. ***** válasza:
Ebből semmit nem látunk, töltsd fel a képet netre.
2015. máj. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
kérdező picit suta vagy XD az hogy másnak nem ugrált az óra jele azért volt mert biosban fixálta az értékeket illetve kikapcsolta az energia ellátást .
2015. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is
2015. máj. 23. 09:30
 26/31 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy játékot indíts közben.


A 100% azt jelenti, hogy tovább nem növelhető, akármit indítasz el közben. Ezek szerint akkor ha elindítod a stability tesztet, felmegy 85 fok körülre a magok hőmérséklete, igaz?

Alsó grafikonon nem írja, hogy throttling hány %?


Mert ha itt nincs gond, akkor a játékban pláne nincs, az nem tud minden magot 100%-ra terhelni, ráadásul folyamatosan.


Nem tudom milyen hűtőd van, esetleg a gyári? Egy normális pasztázás is segíthet. Egy meggymagnyi mennyiséget nyomsz középre a CPU-ra, miután a régit letisztítottad a prociról és a hűtőről is, majd egy szike penge ferde végével vagy ahhoz hasonló valamivel elteríted úgy, hogy a szélétől 1-2mm maradjon el. Ezután berakod a helyére majd rá a hűtőt és felcsavarozod. A felesleget kinyomja oldalra ha leszorítottad rendesen, ezért ne rakj rá többet, mint amit írtam.

2015. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
hát már nem a gyári proci hűtő van rajta mert az 2hét alatt bekrepált :/ de a mostani is valami sz.r
2015. máj. 23. 10:27
 28/31 anonim ***** válasza:

A gyárinál rosszabb nem lehet, ha pénzt adtál érte, ha van benne hőcső, már sokkal jobb.


De majd ha megcsináltál mindent, amit leírtam úgy ahogy leírtam, és ha throttlingot tapasztalsz, újrapasztázod, akkor írj, mert eddig egyáltalán nem azt tetted én meg nem fogom 10szer leírni.

2015. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
2015. máj. 23. 10:47
 30/31 anonim ***** válasza:
Jó, akkor a system memory stesst kapcsold ki, a másik 3at indítsd el és kattints a Temperatures fülre, ott írja, ha throttlingol.
2015. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!