Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire súlyos ez a merevleme...

Mennyire súlyos ez a merevlemez hiba?

Figyelt kérdés
Kaptam egy olyan merevlemezt, ami kb. 150 napot töltött egy asztali gépben. 20 hibás és 180 gyenge szektort tartalmaz. Filmek, játékok tárolására használnám. Szerintetek biztonságosan használható, vagy inkább ne is próbálkozzak vele? Ez az állapot az idő haladtávol tovább fog romlani?

2015. máj. 24. 22:14
 1/4 Trevor. ***** válasza:
Vagy így marad, vagy tovább romlik. Lehet, hogy pár hónap múlva bedöglik, de az is lehet, hogy 10 év múlva is működni fog, ezt nem lehet előre tudni. De mindenesetre semmi pótolhatatlant ne tárolj rajta.
2015. máj. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp romlani fog, semmi sem tart örökké. Használhatod, de mint írták, pótolhatatlan adat ne legyen rajta, és készülj fel, hogy bármikor elszállhat. Emellett ha furcsa fagyásokat, esetleg kékhalált észlelsz, először a HDD-re gyanakodj.
2015. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké. Hallottam olyan programról aminek az a célja, hogy kijavítsa a rossz szektorokat. Ahogy néztem a véleményeket működik is. Ez tényleg kijavítja vagy csak azt írja a program? Ha kijavítja az maradandó is lesz?

HDD Regenerator a neve.

2015. máj. 24. 22:45
 4/4 donfetibo ***** válasza:
Volt vagy van egy olyan program, hogy Norton Utilities, ez a program meg tudta csinálni azt, hogy a hibás szektorokat megjelölte és hdd az olvasás közben figyelmen kívül hagyta és így rendesen probléma nélkül működhetett a hdd!!!☺☻
2015. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!