Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell figyelni ha videokár...

Mire kell figyelni ha videokártyát szeretnék venni? Esetleg érdemesebb használtan venni?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam és olvastam, nem mindegy hogy 64 vagy 128bites a kártya,mivel a 128 bitesen jobban "áramlik az adat"mint 64bitesen,elvileg.Ez az egyik.

Másik,a Mhz ill hogy DDR3 vagy GDDR5-ös(annyit tudok hogy minél nagyobb a szám annál gyorsabban).

Nem tudom mire kell még figyelnem ,hogy biztosra menjek,mivel még eddig nem kellett váltanom másikra,de lassan ideje lesz és emiatt is kérdezek,aki jobban ért hozzá az adhatna kis infot ezzel kapcsolatban.

Előre is köszönöm a válaszokat



2015. máj. 25. 00:01
 1/5 halalfalo ***** válasza:
100%

Ezekkel az adatokkal nem kell annyira foglalkozni.

A lényeg, hogy GDDR5-ös kártya legyen.

Pl a GTX 960 128 bites mégis elveri a 256 bites R9 270X-et.

A memória mérete sem számít.

Az ilyen nyers adatok alapján nem lehet kártyát választani.

Teszteket kell nézni, vagy szimplán leírni, hogy mennyit szánsz rá. :)

2015. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsővel csak egyetérteni tudok! Egy videokártyáról rengeteg specifikációs adatot gyűjthetsz, de ezekből nem tudsz sok mindent kimatekozni, különösen eltérő belső felépítésű és generációjú chipek esetén!

Ott van egyszer a GPU órajele, ami önmagában semmit nem mond, hiszen nem mindegy, hogy mennyi alegység dolgozik ezen az órajelen (shaderek, textúrázók, raszterek). Persze ezen felül nem mindegy a számoló (shader) egységek utasítás támogatása és a teljes egység feldolgozási hatékonysága. Ezért egy adott GPU kalkulált számítási teljesítményét csak azonos felépítésű egységgel lehet nagyobb bizonyossággal összevetni. Miniél nagyobb teljesítményű a GPU, annál nagyobb memória sávszélességre lehet szüksége, amit az interfész szélessége (hány bites) és a memória hatásos órajele határoz meg (a GDDR5 memóriák jelentősen nagyobb hatásos órajelekkel operálnak, mint a korábbi szabványok, ezért is ajánlatos ilyeneket nézni, ha az ember jót akar...de ebből is sokféle van). Persze ez sem túlságosan árulkodó adat, hiszen például a Maxwell GPU-k esetében jelentősebb mértékben nőt a textúra tömörítési algoritmus hatékonysága azaz azonos sávszél mellett több adatot tud továbbítani, mint az előző generációs testvérei (és ez megint csak egy példa). A memória mérete sem mérvadó, nem határozza meg a videokártya teljesítményét. Játékteszteket kell olvasgatni és/vagy a témában jártas fórumokon (akár itt is) lehet kérdezni, hogy X összegért melyik kártyát érdemes megvenni.

Sok esetben megérheti használtan is venni, de megbízható eladótól érdemes, lehetőleg még gyári garanciával. Én is sok jól működő kártyámat eladtam, tesóm több kártyát is vett használtan (nemrég például egy HD7770 karit 15k-ért, ami most R7 250X néven fut átnevezve).

2015. máj. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Trevor. ***** válasza:
Mondd meg, hogy milyen gépbe kell és hogy mennyit költenél kártyára.
2015. máj. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Konkrét gépem nincs hozzá csak kíváncsi voltam hogy ha vennék videókártyát,akkor milyen adatok alapján érdemes venni.De gondolkodok használtban is.

Egyébként 1 de sztem inkább 2Gb-osra gyúrnék,ahogy elnézem a mostani játékokat,de főleg Far Cry 4,Watch Dogs,GTA5,Crysis3-mat szeretném rajta futtatni

2015. máj. 29. 18:33
 5/5 A kérdező kommentje:
és persze Nvidia párti vagyok
2015. máj. 30. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!