Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új számítógépet érdemes...

Új számítógépet érdemes vásárolni, vagy jó megvárni míg a DDR4 (és az ezt befogadó alaplap) általánosan elterjed és olcsó lesz?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég jött k ia DDR4 szabvány, nem tudom hogy az a MHZ-növekedés amennyivel a DDR4 többet tud sebességben mit hozhat, illetve ha DDR4-es gépet vennék és később szeretném bővíteni, vagy RAM probléma lenne, nem futnék bele esetlegesen abba mintha DDR3 modullal szerelt gépet vennék, amit esetleg 1-2 év múlva magas áron lehet bővíteni vagy cserélni...

2015. máj. 25. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagy külömbség nincs.
2015. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából csak az tart vissza, amit említettem, hogy ha most megveszem a DDR3-at ami lassan kifutó széria akkor mondjuk pár év múlva tönkremegy a modul, már csak magas áron kapok újat...

Sok évre szeretnék gépet venni, legalább 6 évre, nem tudom ez még lehetséges -e vagy úgy vannak gyártva hogy három évnél tovább ne működjenek...

2015. máj. 25. 13:32
 3/11 BM-Striker ***** válasza:

Ha most kell gép vedd meg most, DDR3 később is kapható lesz


Jövő év végére lesz csak DDR4-aet használó mainstream platform a piacon.

2015. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A memóriák nem nagyon szoktak tönkremenni. Ha igen, akkor hamar. Jelenleg a DDR4 nagyon rossz vétel. Frekvenciában nem sokkal több, késleltetésben és árban viszont nagyon előnytelen.
2015. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy régebbi gépbe nekem DDR2-es ram van még mindíg egy Core2Duo-val. Szépen viszi még úgy is a BF3-at :)
2015. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A BF3 egy négy éves játék.
2015. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még akkor is jó :)
2015. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség 6 évre géped tervezni.
2015. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet hülyeség, nem mindenkinek van pénze évente-kétévente új gépet venni.
2015. máj. 25. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Épp ezaz,hogy nem kell újat venni.


Ami kezd kevés lenni,azt garancia időn belül eladod,és ráfizetéssel újabbat veszel.


Sokkal okosabb 2 évente 50 ezret rászánni a gépre,mint 4 évente 250-t,és teljesen előről kezdeni.

2015. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!