Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell Latitude D630. Egy kis...

Dell Latitude D630. Egy kis segítséget valaki? Hard Disk Upgrade?

Figyelt kérdés

Van egy Dell L. D630. Sajnos nagyon le van lassulva, egy ideje, fogalmam nincs, hogy miert?!

Szoval az lenne(nek) a kerdese(i)m:

A HDD-nel milyen csatlakozo van? (most SATA II-es hard van benne)

Menne Sata III-al?

Es SSD-vel?


Nagyon szépen megköszönöm elöre is annak aki veszi a fárdságot, és segít egy kicsit:)

Èkezetekért bocsi, gyorsan akartam írni.



2015. máj. 28. 18:56
 1/3 anonim válasza:
A Sata-s dolgok visszafelé kompatibilisek, tehát egy Sata III-s HDD/SSD-t is nyugodtan beletehetsz. Egyetlen dolog lehet: ha az alaplapodon csak Sata II-s a csati, akkor ezen a szabványon fog a gép kommunikálni a háttértárral. Tehát nem fogja tudni kihasználni a Sata III sebességét. De pl ez HDD-nél észre sem vehető, mert a Sata II 384MB/másodperc adatátvitelre képes, ennek pedig a közelében sincsenek a HDD-k. Egy SSD viszont képes lehet akár 500MB/másodperc körüli szekvenciális írás/olvasásra, ezt már korlátozza a Sata II rendesen. Mindenesetre érdemes lehet SSD-re váltani, a Samsung 840 EVO jó választás lehet.
2015. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, és ha ezt bele rakom (Samsung SSD 120 GB), akkor kb mennyit fog rajta foglalni a WIN 7 ultimate 32 bit? Sokkal gyorsabb lesz töle?

Igazából nem kellene rajta nagy hely legyen, csak FB, meg egy pár alapveto program kellene rá. Tehát nem játszanék rajta vagy ilyenek.

2015. máj. 30. 13:08
 3/3 anonim válasza:
Ezt nehéz megmondani, nekem win8.1 64bit van fent, ez pár programmal együtt is foglal kb. 50GB-ot. A Samsung 840 EVO 120GB-os SSD-t egyébként a rendszer 111GB-osnak látja nálam, de bőven elég, bármi mehet rá. Élettartam kitolása szempontjából érdemes figyelni, hogy kb. 10GB legyen mindig szabadon, és ne az SSD-re torrentezz :) Nálam mérföldekkel gyorsabb lett a gép, beszerelés után nyolc és fél perc alatt feltelepítettem a win7-et, és nagyon gyors a mai napig. Mindenképpen ajánlom.
2015. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!