Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri-e/egyáltalán lehet-e 2...

Megéri-e/egyáltalán lehet-e 2 ugyanolyan videókártyát tenni gépembe? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A gépembe van 8 GB RAM és egy i5-4590 3.3Ghz-es proci, a ház pedig cooler master elite knight ház. Van benne egy GTX 750 DDR5 OC és az a kérdés, hogy még egy ugyanilyen videókártyát lehet-e és ha lehet megéri-e beletenni? Tehát, hogy mennyivel segítene a játékok grafikáján?

2015. máj. 28. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a lap támogatja, akkor lehet, de hogy nem éri meg, az holt ziher.

Ha bővítenél, ezt a kártyát add el, és csapd a kapott pénzt hozzá a jelenlegi keretedhez!

G.

2015. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:
Jelenleg a több kártyás SLI és CF rendszerek a játékok jelnős részében nem hoznak annyi pluszt,a menyiivel többet fogyasztanak, néhány jól megírt ritka kivételt leszámítva. DirectX 12 alatt viszont már azok az akadályok amik eddig lassították az ilyesmit, már nem lesznek, egyben látja majd a rendszer az összes GPU-t, akkor is ha nem egyformák. Így viszont nem kell hozzá SLI-s lap sem. Viszont mire ezt kihasználható lesz (1-2 év), addigra kevés lesz a GTX750 még ha több is van belőle. Szerintem nézz utána, hogy a téged érdeklő játékok mennyire jók több kártyás rendszerben és az alapján dönts.
2015. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként miért nem éri meg? Csak azért gondoltam, mert a Gta V nél a grafikai beállításoknál írja, hogy mennyi videoram van felhasználva tehát azt gondoltam, ha veszek még egyet akkor jobb lesz.
2015. máj. 28. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát az hitted, hogyha veszel még egy 750-et akkor összeadódik a VRAM-juk?

Nem így van, "osztoznak" (nem tudom mi a megfelelő kifejezés rá) rajta.

2015. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A VRAM SLI-nél nem fog növekedni, marad annyi, amennyi a két kártyában külön-külön van. Ezért sem éri meg többek között a dolog.

G.

2015. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megérheti a dolog,GTX970/980 vagy hasonló szintű kártyával.


Nem is vagyok benne biztos,hogy GTX750 támogat SLI-t.


Ha vennél mégegyet,az már 35 ezer,ha eladnád a mostanit,az legalább 27 ezer,ami már egy GTX960 vagy R9 280 új ára.


GTX750 SLI közelébe se lenne ezeknek.

2015. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!