Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az ssd-ről játszok akkor...

Ha az ssd-ről játszok akkor az nem melegszik túl, nem árt neki?

Figyelt kérdés
Ha egy sata2-es vincseszternek is 8mb a gyorsírótára és a sata3-asnak is akkor is a sata 3-as a gyorsabb? Vagy ez hogy működik a gyakorlatban? :)

2015. máj. 29. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen.


És az ssd-nek nem lesz baja a játéktól. Ami leterhelheti, az a szekvenciális olvasás+írás, de attól se lessz baja

2015. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:

Ez két kérdés...

Az SSD nem melegszik jelentősen. Ellenben ha a játék sokat ír rá, akkor csökken az élettartama. A legtöbb játék általában a mentéseket írja csak, de van, ami folyamatosan (pl MC).

A legtöbb játék egyébként nem profitál az SSD-ből, mert csak a töltési időket csökkenti. Ugyanakkor én pl a Skyrim irritálóan sokat tölt, így sokat javult a játék élmény, hogy áttettem az SSD-re.


A winyók a SATA II sebességét sem használják ki. Teljesen mindegy, hogy II v. III-re kötöd illetve, hogy II v. III-as a HDD.

2015. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem és Értem :D


Szóval akkor ha pl: 3 órán keresztül GTA-azok, akkor sem lesz baja az ssd-nek?!! Köszönöm a válaszokat. Igen, a végére megfogalmazódott bennem egy + kérdés, mivel a témával kapcsolatos gondoltam nem "vacakolok" :D

2015. máj. 29. 13:12
 4/8 Tengor ***** válasza:
Amennyiben nem esik rá egy talicska vak majom, nem lesz baja. Mondjuk ha ráesik, akkor a GTA-tól függetlenül tönkre fog menni...
2015. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
: D
2015. máj. 29. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 300 órát játszol folyamatosan, akkor se lesz semmi baja. Az olvasás-írás sem csökkenti olyan mértékben az élettartamát, hogy érdemes legyen foglalkozni vele, a HDD-nél sem nézegeted, hogy mikor másolgatsz dolgokat.
2015. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 HUN_Sector ***** válasza:

GTA V-öt SSD-ről futtattam, teljesen jó volt. Még így is fél perces betöltések voltak egy-egy indításkor, ez HDD-ről hajtépően lassú lett volna.

World of Tanks-ot is egy időben SSD-ről futtattam, visszasírom azokat az időket, mert HDD-n háromszor-négyszer addig tölt egy pálya.

2015. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsók: Köszönöm :)
2015. máj. 29. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!