Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I3-3240 többet nyújt játékokba...

Stark2000 kérdése:

I3-3240 többet nyújt játékokban mint egy Pentium G2030? AMD kártyát (R7 260X) jobban kihajtja, mint a Pentium? FPS-t valamennyire növelné / stabilizálná egyes játékokban?

Figyelt kérdés

FullHD felbontásról lenne szó, és fps játékokról.. CS:GO-ban eléggé instabil az fps-em, I5-re nincsen pénzem, használtan meg nem akarok venni processzort (2. gen).


Plusz, ezen a videón Far Cry 4 sokkal jobban megy, mint nekem (ugyan úgy 6gb ramom van, R7 260X, csak a processzor tér el); https://www.youtube.com/watch?v=b4GgEaOPK4M .


Az számít valamit, hogy nekem csak 1GB vram van az R7 260X-ben?



2015. jún. 1. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
igen,többet nyújtana,eleve gyorsabb processzor,mint a pentium.
2015. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

,,Az számít valamit, hogy nekem csak 1GB vram van az R7 260X-ben?"

Igen, ilyen kaliberű kártyánál már sokat számít FullHD felbontáson. A te konfigod elég kiegyensúlyozott, éppen ezért sajnos igazán érzékelhető változást akkor tudnál elérni, ha a processzort és a videókártyát is cserélnéd, s több, mint 100.000 Ft-ot költenél rá. Esetleg azt megteheted, hogy eladod a VGA-dat és egy r9 270x 2GB-ot veszel helyette.


A processzorodat csak i5-re érdemes cserélni, egy i3 nem hozna túl nagy előrelépést a helyzetedben.

2015. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg neked, #2 válaszoló. Akkor a dolog úgy fog szerintem kinézni, hogy veszek egy normális gépházat és tápegységet ebben a hónapban (CoolerMaster Elite Knight + Chieftec CTG-500W), a mostani videokártyámat eladom, és ha még mindig ennyi lesz az ára, veszek egy ilyet: [link] . Utána pedig lehetséges, hogy eladom a mostani alaplapom és processzoromat kb. 20-25.000 forintért, és veszek valami normálisabb B85-ös lappal egy 4. generációs I5-öt.


Kérdés: A linkelt videokártya miért ilyen olcsó társaihoz képest? Elég erős lenne FHD-ban I5 mellett?

2015. jún. 2. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:

A HD 7850 nem rossz kártya, fullHD-ra erős kompromisszumok mellett jelenleg elég. Kb. egy r7 265-nek felel meg, habár valamivel lassabb nála. 1-2 ezer Ft-tal drágábban azonban már lehet venni azt is, szerintem jobban megéri. (Habár legjobb lenne legalább egy 270/270x-et, esetleg használtan HD7870/7950-et) Könnyen lehet, hogy tápot és házat fölösleges cserélned, ugyanis ezeknek a kártyáknak nincs túl nagy fogyasztása. Talán érdemesebb lenne a kártyát leváltanod először.


Milyen tápod van jelenleg?

2015. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg 400W-os Akyga. Ez csak ideiglenes táp, mert a másik megadta magát, de mivel nincs még money, ezzel kell élném. :D Gépházamba pedig 2 ventilátoros videokártya nem fér bele. Az Asus R7 260X DC2 bele se fér, pedig eredetileg azt akartam, hogy későbbiekben tudjam majd OC-zni.


Használtan vannak alkatrészek itt az elektronikai boltban. Azt hiszem 35.000 forint körül mennek a használt (garancia nélküli, mivel a bolt nem vállal felelősséget érte, hisz nem egy csúcs kártya, így nekik nem éri meg cserélni vagy javítani, ha baja esne) HD7870-ek. Garanciával meg csak Tahitis HD7870 van (1 év csere garancia), de az 47.000 forint kb. Azt hiszem PowerColor típusú. Kicsit félek attól, hogy melegedik, de mondjuk ezt tudom orvosolni egy kis állítgatás után. Az ára az, ami aggasztó. Ennyiért nem erősebb egy R9 270X?

2015. jún. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!