Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet vegyek,...

Milyen számítógépet vegyek, és milyen sorrendben vegyem az alkatrészeket? Elég a mostani videokártyám a mostani hardverhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg a számítógépemben egy intel celeron e3400as processzor van,3gb ddr2-es ram,egy geforce 210es videókártya,és egy fullhd-s monitort,és egy 1360x768-as monitort vezérlek róla.Ehhez társul 1-1-0.5 TB os merevlemezek,meg valamilyen táp,de az elég nagy,bírni fogja szerintem.


Az első kérdésem hogy szerintetek egy videokártya upgrade-eléssel érhető el nagy javulás,vagy ehhez gyenge a mostani hardver?


A másik kérdésem az lenne,hogy szeretnék új gépet venni,de egyben nincs meg rá a pénz,de kis adagokban két-három havonta össze tudok annyi pénzt gyűjteni,hogy egy-egy alkatrészt meg tudjak venni.A spórolás nagyobb összegekben nem megy.

A cél hogy egy olyan számítógépem legyen, ami viszonylag fagyásmentesen üzemel,tudok rajta kényelmesen dolgozni, két (full HD-s)

monitort röhögve meghajtsa,és nem akarok jó minőséget,de egy adobe premier,vagy egy cs:gonál,vagy a legtöbb új játéknál ne kelljen lehajtanom a fejemet,és elkullogni.Nem kell full grafika,de élvezhető legyen.

Egy ilyen gépet szeretnék magamnak itthonra.


Szóval a kérdés az lenne,hogy szerintetek milyen konfigurációt érdemes venni,és milyen sorrendben?(persze az ár is fontos)


(Pl.: i3-i5 ös processzor(talán második-harmadik generáció)és első körben valami olyan alaplap,ami támogatja ezt a processzort,továbbá lényeges lenne a 4 ram slot(reeeengeteg címvezetékkel),esetleg egy usb 3.o(meg valami kevés ram,az életképességhez)

Második körben valami nagyobb mennyiségű ram(2x4 gb),esetleg ssd.

Majd legvégül valami ezekhez passzoló videókártya(ami nem hátrány,ha támogatja a három képernyős üzemmódot,de ott nem kell remekelnie,csak legyen meg a lehetőség),esetleg még ram.(persze)



2015. jún. 3. 03:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Hajjaj,késő van,ne haragudjatok!

Szóval a kérdések összefoglalva:


Elég ez a videokártya ehhez a jelenlegi konfigurációhoz, vagy jobb videokártyával lehetne többet kihozni belőle?


Ha új számítógépre ruháznék be, az általam megadott követelményeknek megfelelve szerintetek milyen konfigurációt kéne venni(tudom,mindenki szűkmarkúskodik,de tényleg az árra is odafigyelve)?


Illetve ha egyszerre nem tudom megvenni,akkor hogyan kéne feldarabolni a vásárlást?

Köszönök szépen minden segítséget!

2015. jún. 3. 03:43
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Létezik az áruhitel is, ha kapsz hitelt.

Persze azonnal jönnek majd a válaszok, hogy hitelt ne stb. Azonban, szerintem sokkal jobb havonta 10-15 ezer Ft-ot kifizetni, 1-2 évig(vagy több) mint egyszerre kiadni annyi pénzt, vagy ugye összegyűjteni. :)

Azután pedig mindig úgy okoskodj, hogy ha jön ki valami jobb/új akkor add el a régit, és fizess rá egy picit. Így mindig szinten tudod tartani a géped, és nem értéktelenedik el. :)


Ezen kívül először vegyél 4gb rammal, i5 4460-al gépet, és integrált kártyával nyomulj. :)

Régiből kiszerelheted a hdd-t.

Esetleg használtan venni.

2015. jún. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tengor ***** válasza:
Táp pontos típusa? Nem csak a ráírt teljesítmény számít!
2015. jún. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#2

Nem igazán vagy tisztában a hitelek működésével, ha havi 10-15 k t kell fizetnie 1-2 évig(mellesleg kis összegnél nem jellemző, hogy 1 évnél tovább elhúzhatnád a dolgot), akkor röhejesen kis összeget kapna, annyi pénzből munkára nem lehet gépet venni, pláne nem 3 monitorra. Számolj rá egy jó 60% ot az eredeti vételárra, tényleg, baromira megéri hitelre hardvert venni. Ha jól sejtem a hitelekkel kapcsolatban annyi infód van, amit a reklámokból összeszedtél, így viszont nem kéne tanácsokat osztogatnod.


Írhattál volna konkrét összeget is, így fogalmam sincs, hogy milyen kategóriából kéne ajánlani valamit. A vga csere mindenképp sokat segítene(15k felett akármit veszel ég és föld, de ha 1080p ben akarsz játszani, akkor 270\270x(nem tudom nv oldalon mi van ebben a kategóriában, talán 660\660ti) magasságában nézelődj - már ha nem zavar, hogy sok beállítást le kell húznod). Viszont csak a gpu csere nem oldja meg a játékos gondjaidat távolról sem, cpu t is kell cserélned, akkor meg lapot\ramokat is.


Én inkább vennék gpu t első körben, aztán a többit, több monitornál nagyon érezhető a különbség.

2015. jún. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Trevor. ***** válasza:
Hitelre ne, ha most nincs pénzed rá, később se lesz. Táp pontos típusa?
2015. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3#A tápom egy Codegen CODPS450F12.Azt gondoltam,hogy a leadott teljesítmény számít csak...

Milyen tápot ajánlotok?

1#A hitel nem játszik, mivel tanulok még,és a munkák időszakosak.Illetve az a pénz amit elköltök már a kezemben van.Nem vagyok olyan bátor,hogy bevállaljak bármilyen havi törlesztőrészletet.

Első, milyen alaplapot javasolsz?

4# nem írtam árat,mert én sem tudom.Gondolom 200nál ne menjen feljebb,de inkább 150...De a cél az lenne,hogy minél kevesebb pénzből meglegyen az,amit leírtam...

Azt mondod,hogy a videokártya ennyit dobna rajta?

Azt mondtad,hogy először videokártya.Szerinted milyen legyen?(Amit én elvárnék,hogy a 2 fullHD-t meghajtsa,és támogassa a 3 monitoros kimenetet)

2015. jún. 3. 13:47
 7/12 Tengor ***** válasza:
Codagen kuka v. ajtótámasz.
2015. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Miért?
2015. jún. 4. 16:14
 9/12 Trevor. ***** válasza:
Mert minőségtelen szar.
2015. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ez miben nyilvánul meg?
2015. jún. 4. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!