Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépösszeállítás olcsón? Többi...

Gépösszeállítás olcsón? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet egy nagyon-nagyon olcsó gépet akarok össze rakni úgy hogy lapot,processzor és ramot tennék a gépembe.

Maximum ilyen 25k-ban gondolkodtam.Csináltam némi variációt.


- Egy FM2est:AMD X2 A4 4000 processzor[8.633Ft]+Asus F2A85-M PRO alaplap[14.463HUF]


- Egy AM1est:ASRock AM1B-M alaplap[7.691Ft]+AMD Sempron X4 3850 AM1 processzor[8.691Ft]


Mindekét variációhoz ugyanazon ram : Kingston 2GB 1333MHz DDR3 KVR13N9S6/2 Tipusú memória, ami [4.528Ft]


Volna még egy olyan hogy csak a processzorban integrált VGA-t használnám.Plusz HDD-t nem szeretnék venni és mivel csak IDE-s van találtam hozzá egy átalakítót ami kb2k.


Kérdés melyik variációt válasszam ? Fog-e rendesen működni az IDE-s winchesterrel a rendszer?


Ezek kb 25k-ból kivannak, többet nem szeretnék költeni.Ez ilyen kis otthoni netezős,retro gamelős stb. gép lesz.


A válaszokat előre is köszönöm és várom!



2015. jún. 3. 14:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az első összeállítás 30k ami már a keret fölött van. ha valaki egy másik konfigurációt tudna azt nagyon megköszönném, vagy ha esetleg ezen finomítana az is örömömre szolgálna.
2015. jún. 3. 14:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyiért inkább használt alkatrészeket nézz!

4GB 1600Mhz alatt ne gondolkodj, mert eszement lassú lesz mikor egy ide-s hdd-re fog lapozni! (1600Mhz persze csak akkor kell ha APU-s a konfig és támogatja. Egyéb esetben próbálj minél alacsonyabb időzítésűt választani.)

2015. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

FM2 -es alaplapot nem láttam még IDE csatlakozóval. A választott AM1 -es lap IDE csatlakozójának meg csak a helye van meg.

Amúgy is marhára belassítaná a rendszert, a megbízható IDE-SATA adapterek amúgy is drágák, szóval akkor már mindegy ha helyette veszel egy normál SATA vinyót használtan.


Én inkább az FM2 -t választanám (persze FM2+ alaplappal), azt még lehet fejleszteni.

2015. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reakciót.Tényleg ennyire belassulna ? Akkor valószínű használtan fogok nézni alkatrészeket.

Vagy most néztem még egy ilyet : Asrock H61 Pro BTC lap + Intel Celeron G1610 proci kombó. ez kicsit túl üt a kereten de valószínüleg jobb és fejleszthetőbb.Szerintetek ?

Vagy ha lesz egy sata2es akár 3as winchester azzal melyik rendszer ? akkor már ez a 1155ös ?

2015. jún. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!