Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kivettem a gépből a másodlagos...

Kivettem a gépből a másodlagos HDD-t és nem indul a rendszer, miért?

Figyelt kérdés

Van a gépemben egy másodlagos HDD, ami csak és kizárólag zenék, filmek stb. tárolására volt használva.

Programok nincsenek rátelepítve.


Namost kivettem, hogy tegyek bele egy újat, de csak addig jut el a rendszer, hogy állítsam be a rendszerbetöltést blabla (persze angolul), de hiába van rendesen beállítva a BIOS-ban, hogy melyik meghajtó legyen az elsődleges, csak nem tölt be a rendszer.


[link]


Mikor visszarakom ezt a másodlagos HDD-t, (ami nélkül nem indul a rendszer) na akkor újra indul a rendszer probléma nélkül.


Ilyenkor mit lehet csinálni?


(Egyébként 17% a kondíciója és szükség volna a cserére.)



2015. jún. 3. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az első merevlemez ami benne maradt az kuka.


Vagy érdemes lenne megnézni a kábeleket, és benyomni, hátha nincs jól bedugva, mert volt, hogy ugyanez volt a géppel, és 2mm híján nem volt bedugva a SATA kábel a merevlemezbe.

2015. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezért szokták javasolni, hogy a telepítés idejére le kell húzni a másodlagos HDD-t! Boot MBR javítása, valami ilyesmi kéne, de nem hiszek nagyon benne.
2015. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az egész hülyén volt beállítva telepítéskor, és a második lemez volt aktívnak belőve a boot sorrenben. Ennek az MBR-je van használatban akkor is, ha maga az oprendszer a másik lemezen van.


Szerintem vedd ki a második lemezt, aztán próbálj egy javítást a windows DVD-vel.

2015. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A 17%-os kondíció nem az elsődleges HDD-re vonatkozik, ami egyébként egy fél éves, 100/100%-os Kingston V300 SSD.


Másodszor: ha nem lenne a kábel rendesen bedugva, akkor miért indul a rendszer, ha visszadugom a másodlagos HDD-t?


Próbáltam másik SATA kábellel és másik SATA portba dugdosással, de ugyanaz az eredmény, ha nincs benne a HDD.

2015. jún. 3. 22:42
 5/11 anonim ***** válasza:
MBR a másik meghajtódon van. Vedd elő a telepítődet (gondolom windows) és indítsd el róla a rendszerbetöltés javítását.
2015. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a telepítőmön nincs rajta a rendszerbetöltés javítása.

Más programmal ez nem megoldható?

2015. jún. 4. 20:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbáld >>> [link]

Valami csak van azon a telepítőn. Vagy ilyen all in one?

2015. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

De azt hiszem ez nem MBR javítás, azért megpróbálhatod.

2015. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7-es által írt megoldás az jó lehet. Ha nem működik az sem, akkor teljes rendszer javításra nyomj. (utolsó esetben)
2015. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na és a teljes rendszer javítást hol találom?

Esetleg szóbajöhet a HDD formázása? Utána betöltene a rendszer?

2015. jún. 5. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!