Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert fagy le a számítógépem?

Miert fagy le a számítógépem?

Figyelt kérdés

A Windows többször is ujra lett telepitve, ugyhogy nem szoftveres!

A lefagyás általában játék közben jön elő, vagy nagyobb "feladatoknál". A lefagyás menete: megáll a kép se az egér se semmi nem mozog, a hang az utolsó 0.5mp játsza ujra és ujra, a hdd led nem villog már csak a power. A reset gomb lenyomása után lehet csak "életrekelteni". A számitogépem:

Asrock 775 dual-vsta

Intel celeron 2.9ghz

1.5 gb ram

Ati radein x550

Winchester: samsung sp2504c

Táp nemtudom de nemrég lett kicserélve és elotte is fagyott



2015. jún. 6. 15:08
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ket rosz tap se csoda, es tonkre is tehetek valami

tulmelegedhet is valami, de sokminden hibas is lehet mar hisz nem mai gep es maga koraban is alsokategoriat kepviselt,

igazabol szerviz, vagy szaki ismeros tudna segiteni csak de ha penzert azon az aron lehet egy jobb es mukodokepes gepet is szerezheznel...

regigepekben altalaban az alaplapp szokot sok alkatresz tonkre meni reszben roszul szelpzo gephaz es roszminosegu tapegyseg miat, kesob ezeket hiaba csereled meregdraga szupira ha mar a lap tonkre ment de akar vga n is, igen pluszban nem csak magaban lehet hiba, uj hardverek kozt is a legtobb hibas a vga kozt van

ezeken kivul tobbi alkatreszt ae art leerenorizni ha a hiba megmaradt


elsonek viszont az is fontos hogy a gep fizikailag belul karban legyen tartva, ne legyen poros semi, es pasztazva legyen a cpu ha szukseges, illetve a vga nak se arthat lehet mar egy friss paszta

2015. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
winyó, proci, memória, alaplap, vagy esetleg a hozzá tartozó kábelek, ilyen sorrendben. Bármelyik hibás lehet.
2015. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

cpu nem nagyon szokot tonkre meni foleg egy agypobutitot celeron

persze kizarni nem lehet de akor is csak legutolsonak merulhet fel, ram hiba is eleg ritka inkabb az altalam emlitet vga eselyeseben lesz hibas ak'ar anak vram resze is, de persze rambol mar joval tobb hibasal talalkozni mint cpu val

alaplapon pl nincs e fizikai serules, pupos kondik, regi gepeknel ez majdhogynem altalanos es persze hasznaljak is pupos kondikal amig tudjak...

2015. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
winyót raktam első helyre, nekem így elsőre az a valószínűbb, esetleg a kábele. Proci valóban mehet hátrébb, ha annak gondja lenne inkább BSOD vagy kép szétesés lenne. Memória szintén lehet hibás, ugyanígy megakasztaná a gépet. Videókártyára érdekes módon nem gondolok, mivel írta a "nagyobb feladatokat" is, ill. akkor szintén BSOD vagy kép szétesés lenne szerintem. Na de a kérdező helyében én a winyót, vga-t és tápot cserélném 95% hogy ezek megoldanák.
2015. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is abszolút ugyanilyen bajom volt. 3 hónap után lepittyegte a maga kis baját. Probléma: Kiterjesztett blokk mozgás.


És ezt senki sem tudta, hogy mit jelent... Új gép lett a vége.

2015. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!